Te 3 elementy decydują o powodzeniu salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski - strzyżenie

Wyposażając salon fryzjerski, zarówno na starcie naszej działalności, jak i już podczas jej trwania, często zastanawiamy się, jakie elementy będą decydowały o jego funkcjonalności, stylu i przede wszystkim profesjonalizmie. Jeśli właśnie i Ty zadajesz sobie tego typu pytania, poniżej zdefiniowaliśmy 3 podstawowe elementy, których nie powinno zabraknąć w nowoczesnym salonie fryzjerskim, będącym znakomitą wizytówką równie znakomitych usług.

1. Recepcja, czyli zrób dobre wrażenie już na wejściu

Recepcja to miejsce niezwykle reprezentacyjne i po prostu niezbędne w absolutnie każdym salonie fryzjerskim. To właśnie w kierunku recepcji klienci kierują swoje pierwsze kroki po przestąpieniu progu naszego lokalu. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać rozwiązanie, które będzie stanowiło połączenie znakomitej funkcjonalności i wysokiej estetyki. Jaka recepcja w Twoim salonie fryzjerskim najlepiej zda egzamin? Otóż tutaj wszystko zależy od ogólnego wystroju i przyjętej aranżacji wnętrza, jednak niezależnie od wybranego stylu, recepcja w salonie fryzjerskim powinna być profesjonalna, w żadnym wypadku przypadkowo dobrana, elegancka i wygodna, zarówno dla klientów, jak i personelu. Błędem jest nieprzywiązywanie uwagi do tego elementu wyposażenia. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na klientach już na wejściu, postaw na stylową, profesjonalną recepcję.

2. Konsola fryzjerska, czyli wszystko, co skupia wzrok klienta

Konsola fryzjerska to oczywiście konieczność rozwiązania przede wszystkim funkcjonalnego. Profesjonalny salon fryzjerski po prostu nie istnieje bez tego rodzaju wyposażenia. Jednak poza względami czysto praktycznymi, warto zastanowić się na tymi zdecydowanie estetycznymi. Przecież Twoja klientka będzie przez jakiś czas wpatrywać się właśnie lustro będące elementem składowym konsoli. Zatem estetyczna, stylowa, wygodna w czyszczeniu (higiena w salonie to podstawa!), ale także wyposażona w dobrej jakości lustro, znakomite oświetlenie – taka właśnie powinna być idealna konsola fryzjerska.

3. Myjnie i fotele fryzjerskie, czyli prawdziwy relaks klientów Twojego salonu

Podejście do wyposażenia, jakim są fotele i myjnie fryzjerskie, z czysto praktycznym i jedynie funkcjonalnym nastawianiem to z pewnością błąd. Te elementy powinny zarówno doskonale służyć wykonywaniu zabiegów i czynności fryzjerskich, jak i zapewniać klientom najwyższy komfort i możliwość odprężenia się. Kształt myjni, czy też wyprofilowanie fotela będą odpowiadały za to, czy klient będzie w stanie w pełni zrelaksować się i czy czas spędzony w salonie uzna za przyjemny i komfortowy. Dlatego wybierając fotel fryzjerski, zwróć uwagę na jego wykonanie, wymodelowane siedzisko i wyprofilowane oparcie. Wygoda takiego fotela sprawi, że godziny spędzone w salonie staną się źródłem komfortu, a sam Twój salon synonimem troski i dbałości o klienta pod absolutnie każdym względem.

Przegląd Kosmetyczny 347 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*