Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

Actyva Linfa Solare

Dobierając kosmetyki do włosów, zwracamy uwagę głównie na ich rodzaj. Trzeba jednak pamiętać, że sposób pielęgnacji powinien być uzależniony także od panujących warunków atmosferycznych. Latem należy uzupełnić więc kosmetyczkę o produkty, które przeciwdziałają szkodliwemu promieniowaniu UV, np. serią marki KEMON Actyva Linfa Solare.

Wizyta u fryzjera

Jeszcze przed wakacjami warto odwiedzić swojego fryzjera i podciąć końcówki, by włosy lepiej się układały i szybciej regenerowały. Warto skorzystać także z zabiegu nawilżającego.

Pamiętajmy, że zapobieganie zniszczeniu włosów jest dużo łatwiejsze niż ich późniejsza regeneracja. Warto więc zadbać o swoją fryzurę jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem.

– podkreśla Jacek Ziółkowski, ekspert serii Actyva marki KEMON.

Zabezpieczenie i ochrona

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że kapelusz lub chustka na głowie wystarczą do ochrony włosów przed promieniowaniem. To błąd, ponieważ pełne zabezpieczenie przed promieniami UV zapewnią nam dopiero odpowiednie kosmetyki. Z myślą o potrzebach włosów latem, marka Kemon stworzyła serię kosmetyków Actyva Linfa Solare. Wchodzące w jej skład produkty zawierają filtry UV, kojący wyciąg z arniki górskiej, luteinę i ceramidy, które zapewniają ochronę i pielęgnację włosom wystawianym na słońce.

Kompleksowa pielęgnacja

Na kondycję włosów wpływ ma nie tylko promieniowanie UV, ale też woda – zarówno morska, jak i ta chlorowana, która znajduje się w basenach. Koniecznie zastosujmy odpowiednie produkty nie tylko przed opalaniem, ale również przed kąpielą. Mogą być to zarówno maski, jak i kosmetyki bez spłukiwania, np. spray.

– zaleca Jacek Ziółkowski.

Warto pamiętać, że promieniowanie UV ma wpływ nie tylko na poziom nawilżenia włosów, ale też na ich kolor. Kosmetyki z serii Actyva Linfa Solare zapobiegają utlenianiu pigmentu, dzięki czemu nie wyblaknie on i pozostanie wyrazisty.

Kemon

Przegląd Kosmetyczny 221 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*