Pielęgnacja kręconych włosów według eksperckiej marki Cantu

Kosmetyki Cantu

W Cantu kochamy wszystkie fale, loki i sprężynki. Jednak dbanie o włosy teksturowane może być zagmatwane: jakich produktów powinniśmy używać, jak często je stosować, w jakiej kolejności? Nasze loki potrzebują wyjątkowej pielęgnacji, aby nawilżyć i uzyskać cudowną teksturę i definicję loków. Nasza kolekcja produktów do pielęgnacji włosów została fachowo opracowana, by dbać o każdy rodzaj włosów kręconych.

Cantu nawilżająca odżywkaZaczynając świadomą pielęgnację fal, loków, czy sprężynek warto wiedzieć, że ma ona pomóc zatrzymać wilgoć we włosach oraz wydobyć ich potencjał na piękny, naturalny skręt. Należy również skupić się na produktach, które pomagają dbać o fryzurę. W naszym tekście przedstawimy 3 najważniejsze kroki takiej pielęgnacji oraz zarekomendujemy produkty, które sprawdzą się w poszczególnych etapach.

1. Zacznijmy od początku – mycie włosów

Jak wspomnieliśmy na początku, włosy teksturowane są bardzo delikatne, dlatego podczas ich mycia musimy pamiętać o tym, aby używać wody letniej. Za ciepły lub za zimny strumień może doprowadzić do ich uszkodzenia. Warto również wiedzieć, że kręcone włosy nie lubią częstego mycia, zatem najlepszym wyborem będzie mycie raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli chodzi natomiast o produkty, jakie powinniśmy stosować, to z pewnością warto sięgnąć po delikatny szampon. Dobrym przykładem może być tutaj propozycja od Cantu Beauty – szampon oczyszczający. Jak wszystkie produkty marki, bazuje on w 100% na cennym składniku w dziedzinie pielęgnacji włosów, jakim jest masło shea. Jego bujna piana dokładnie oczyszcza nawet najcięższe zanieczyszczenia oraz chroni włosy przed łamaniem. Co istotne, mogą go stosować osoby z naturalnymi oraz farbowanymi włosami.Cantu regenerujący krem do włosów bez spłukiwania

2. Odżywianie

Są 2 sposoby, na to aby utrzymać nawilżenie włosów. Po pierwsze, używając odżywek, takich jak odżywka nawilżająca, która uzupełnia wilgoć po umyciu włosów. Następnie należy zastosować regenerujący krem do włosów bez spłukiwania, który jest kremem nawilżającym, dogłębnie odżywiającym włosy przed stylizacją Nie trzeba go zmywać i działa dobrze na bardzo suche włosy.

3. Podkreśl ich naturalny, skręt

Cantu krem do stylizacji włosówStylizacja włosów teksturowanych zaczyna się na krótko po ich umyciu i odżywieniu. Na wilgotne włosy należy nanieść produkt, który pomoże podkręcić skręt i nada im naturalnego looku. Aby tego dokonać, należy delikatnie ugniatać je formując loki. Następnie pozostawiamy włosy do wyschnięcia, od czasu do czasu ponownie przygniatając je. Do stylizacji włosy kręcone i sprężynki, potrzebują mocnego nawilżenia, dlatego warto sięgnąć po Cantu krem do stylizacji, który nadaje włosom kształtu, nawilża i wzmacnia pasemka. Do włosów falowanych i kręconych użyj Cantu mgiełki do odświeżania skrętu. Jego zadaniem jest aktywacja loków, zwiększenie objętości i połysku. W rezultacie powstają piękne, zdrowo wyglądające loki, które są doskonale zdefiniowane.

Marka Cantu ma nadzieję, że ich wskazówki pomogą w rutynie pielęgnacyjnej wszystkich typów włosów kręconych. Wspomniane w tekście produkty pochodzą z linii Cantu Shea Butter. Kosmetyki dostępne są w sieci drogerii Rossmann oraz na stronie www.rossmann.pl

***
O marce Cantu
Misją Cantu Beauty jest celebrowanie Ciebie w całej Twojej chwale. Niezależnie od tego, czy masz sprężynki, loki, fale czy proste włosy, Cantu Beauty tworzy produkty specjalnie z myślą o Tobie i wszechstronności Twoich włosów. Kolekcja wielokrotnie nagradzanych produktów Cantu Beauty jest inspirowana pięknymi teksturami włosów, które pomagają osiągnąć pożądany wygląd. Dzięki jedynej w swoim rodzaju formule Cantu Beauty pomaga osiągnąć wszystko, od nowatorskich stylizacji, po klasyczne style.

Cantu

Przegląd Kosmetyczny 404 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*