Nowa gama dermokosmetyków do pielęgnacji twarzy Physiogel® Łagodzenie i Ulga

Skóra to nasza wizytówka. Po tym, jak wygląda, można stwierdzić, jaki styl życia prowadzimy, czy nasza dieta jest prawidłowo zbilansowana, a kosmetyki, których używamy, dobrze dobrane. Skóra twarzy odgrywa w tym przypadku szczególną rolę – to ona jest na pierwszym planie, a jej stan przekłada się bezpośrednio na poczucie wartości i tym samym pewność siebie. Nic więc dziwnego, że wraz z pierwszymi oznakami problemów skórnych kierujemy nasze kroki do apteki lub specjalisty.

Physiogel

Wiele osób zgłaszających się po pomoc do dermatologa ma problem z właściwym nazwaniem dolegliwości i interpretacją występujących objawów. Kobiety uważają, że rozumieją potrzeby swojej skóry, potrafią prawidłowo zidentyfikować jej typ i dobrać odpowiednie kosmetyki. Jednak w rzeczywistości, sygnały, które wysyła nam nasza skóra, nie są wcale tak oczywiste i jednoznaczne.

– komentuje dr Agnieszka Szewczyk, dermatolog.

Physiogel Lagodzenie Ulga Balsam 200mlJak pokazują najnowsze dane, wrażliwość skóry to problem, który dotyka ponad 50% wszystkich kobiet. Obok takich objawów, jak przesuszenie, wrażliwość i podrażnienie, trzy na cztery kobiety doświadczają zaczerwienienia (rumienia) – na twarzy. Wyniki badań sugerują także, że ich skóra może być bardziej podatna na zaostrzenie się innych, typowych dla wrażliwej skóry dolegliwości dermatologicznych. Nowa gama preparatów do pielęgnacji twarzy Physiogel® Łagodzenie i Ulga odpowiada na te potrzeby.

Physiogel® to gama preparatów do pielęgnacji skóry opracowana na bazie najnowszych osiągnięć naukowych, które są przeznaczone do pielęgnowania nawet najbardziej wrażliwej skóry. Nasze kremy i balsamy nawilżające Physiogel® korzystają z technologii BioMimic™ i mają właściwości wzmacniające i odbudowujące, natomiast produkty do mycia i oczyszczania mają za zadanie nie naruszać i sprzyjać zachowaniu funkcji bariery hydrolipidowej naskórka.

– powiedział dr Peter Blenkiron, dyrektor w pionie badawczo-rozwojowym należącej do koncernu GSK firmy Stiefel zajmującej się preparatami dermatologicznymi.

Physiogel Lagodzenie Ulga Balsam 400mlBioMimic™ – technologia, której potrzebuje Twoja skóra

Jeśli bariera hydrolipidowa skóry ulegnie naruszeniu, naskórek może szybko utracić prawidłowe nawilżenie i ulec odwodnieniu. Dzieje się tak często w odpowiedzi na czynniki zewnętrzne, takie jak gwałtowne zmiany pogodowe albo kontakt z silnymi składnikami w kosmetykach. Wyniki badań sugerują, że naskórek, w którym doszło do niedoboru lipidów, jest bardziej podatny na zaostrzenie już istniejących chorób dermatologicznych, takich jak trądzik różowaty oraz może stać się jeszcze bardziej wrażliwy.

Lipidy, naturalne tłuszcze, które w produktach Physiogel® wykorzystano w technologii BioMimic™, wspierają funkcję naturalnej bariery hydrolipidowej, ponieważ dopełniają naturalne lipidy obecne w wierzchniej warstwie naskórka, ograniczając tym samym parowanie wody ze skóry i zapobiegając wnikaniu substancji drażniących i alergenów.

Physiogel Lagodzenie Ulga Krem 400mlDzięki współoddziaływaniu z pozostałymi składnikami, w tym z humektantami, substancjami nawilżającymi i emolientami, technologia BioMimic™ wzmacnia i nawadnia skórę, przeciwdziałając z jednej strony wnikaniu w głąb substancji drażniących, a z drugiej przeciwdziałając parowaniu wody z naskórka. Physiogel® w naturalny sposób współdziała z naskórkiem, by pomóc mu się odbudować i przywrócić prawidłowe nawodnienie.

Seria Physiogel® Łagodzenie i Ulga

Kiedy skóra chce zakomunikować, że dzieje się coś niepokojącego, pierwszym sygnałem, który wysyła, jest bardzo często przesuszenie i zaczerwienienie. Nie sposób uniknąć wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych czynników, które mają negatywny wpływ na skórę, jednak prawidłowa pielęgnacja pozwoli na złagodzenie objawów, a często na ich całkowite usunięcie.

Gama produktów do pielęgnacji twarzy Physiogel® Łagodzenie i Ulga ma spełnić bardzo konkretną potrzebę konsumencką, jaką jest łagodzenie podrażnionej skóry oraz ograniczenie widocznych oznak zaczerwienienia – rumienia na twarzy.

– zaznacza dr Stephen Makin z firmy Stiefel.

Physiogel Lagodzenie Ulga Krem Bogata KonsystencjaWarstwowa struktura kremów i balsamów Physiogel® zawierających technologię BioMimic™ jest porównywalna do budowy naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. Produkty te dostarczają naskórkowi lipidy oraz inne molekuły podobne do tych obecnych w ludzkiej skórze. Łagodzący Krem do twarzy Physiogel® Łagodzenie i Ulga ma lekką konsystencję, szybko się wchłania i nawilża skórę, chroniąc ją przed czynnikami drażniącymi z zewnątrz i pomaga jej zachować prawidłowe nawilżenie.

Jak pokazują wyniki badań ankietowych, 85% kobiet przyznało, że produkt przyniósł ulgę i łagodził podrażnienie skóry natychmiast po użyciu; 93% kobiet przyznało, że zaczerwienienie (rumień) twarzy uległ zmniejszeniu po 2 tygodniach, a 91% dodatkowo stwierdziło, że po dwóch tygodniach stosowania kremu ich cera nabrała widocznie zdrowszego wyglądu.

Produkty do pielęgnacji skóry twarzy, które wchodzą w skład gamy Physiogel® Łagodzenie i Ulga

Nowa gama produktów do pielęgnacji twarzy Physiogel® Łagodzenie i Ulga jest specjalnie przeznaczona do cery suchej, wrażliwej i ze skłonnością do zaczerwienienia. Obok kremu do twarzy (łagodzącego) i kremu do twarzy bogata konsystencja, seria obejmuje także delikatny, kremowy żel do mycia twarzy, balsam, krem do rąk oraz stóp.

Physiogel® Łagodzenie i Ulga, Krem do twarzy (łagodzący) (40ml)

 • Widocznie zmniejsza przesuszenie i zaczerwienienie. 93% kobiet zauważyło widoczne zmniejszenie zaczerwienienia już po 2 tygodniach stosowania;
 • Przywraca komfort (dobre samopoczucie) skórze oraz wyrównuje jej koloryt;
 • Szybko się wchłania, przez co przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę suchej skórze;
 • Dowiedziono klinicznie, że odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową naskórka.

Physiogel Lagodzenie i Ulga Mleczko 200mlPhysiogel® Łagodzenie i Ulga, Krem bogata konsystencja (40ml)

 • Widocznie zmniejsza przesuszenie i zaczerwienienie. 91% kobiet zauważyło widoczne zmniejszenie zaczerwienienia już po 2 tygodniach stosowania;
 • Przywraca komfort (dobre samopoczucie) skórze oraz wyrównuje jej koloryt;
 • Zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawodnienie bardzo suchej i napiętej skórze;
 • Dowiedziono klinicznie, że odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową naskórka.

Rozszerzona seria Physiogel® obejmuje także:

Physiogel® Codzienne Nawilżanie: gama balsamów i kremów do ciała oraz żel pod prysznic do skóry suchej i wrażliwej. Gama produktów Physiogel Codzienne Nawilżanie obejmuje:

 • Physiogel® Codzienne Nawilżanie, Balsam do ciała
 • Physiogel® Codzienne Nawilżanie, Krem nawilżający
 • Physiogel® Codzienne Nawilżanie, Krem intensywny
 • Physiogel® Codzienne Nawilżanie, Żel pod prysznic.

Physiogel® Pielęgnacja włosów i skóry głowy, seria produktów do mycia suchej i wrażliwej skóry głowy obejmuje:

 • Physiogel® Delikatny szampon
 • Physiogel® Szampon z odżywką 2 w 1

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare

 

Przegląd Kosmetyczny 409 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*