Jak smog działa na skórę?

Biologique Recherche VIP O2

Smog, bez wątpienia szkodliwy dla całego organizmu, wpływa również negatywnie na stan naszej cery. Suchość i podrażnienia to efekt działania kurzu, spalin i chemicznych pyłów. Skóra nie jest w stanie sama sobie poradzić z tymi czynnikami, dlatego warto ją wspierać poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków antyoksydacyjnych.

Ze względu na wagę problemu jednym z obecnie panujących trendów pielęgnacyjnych są produkty z serii antipollution. Mają one za zadanie niwelować skutki smogu. Skóra narażona na jego działanie wolniej się regeneruje, w efekcie wyglądamy na zmęczone i starsze. Są jednak rozwiązania, które umożliwiają odwrócenie tego procesu.

Jak smog działa na skórę?

Smog działa przede wszystkim na naszą naturalną ochronę. Wspomaga powstawanie wolnych rodników, które doprowadzają do degradacji komórek. Przez to skóra jest mniej jędrna i elastyczna, co dodaje jej lat. Dodatkowo zmniejsza się też jej odporność na szkodliwe czynniki zewnętrze, a regeneracja zajmuje więcej czasu niż zazwyczaj. W ten sposób nieustannie jesteśmy narażeni na działanie smogu, a nasza podatność na niego zwiększa się. Aby temu zapobiec, należy przeciwdziałań – warto postawić na kosmetyki zawierające antyoksydanty, m.in. witaminę E, ekstrakty z opuncji czy masło shea. Dzięki nim przywracamy równowagę w organizmie, jednocześnie zwalczając szkodliwość wolnych rodników.

Moc antyoksydantów                                                        

Jednym z głównych składników smogu, obok chorobotwórczych metali ciężkich i pyłów chemicznych, jest ozon, który potęguje powstawanie wolnych rodników. Między innymi dlatego terapie antipollution bazują na antyoksydantach.

Nasza cera, wspierana przeciwutleniaczami, jest w stanie nie tylko szybciej się regenerować, ale także zachować jędrność i elastyczność na dłużej. Niezbędna jest jednak kompleksowa, trzystopniowa pielęgnacja. Najpierw powinnyśmy usunąć zanieczyszczenia cząsteczkowe z powierzchni skóry. Później, za pomocą właściwych preparatów, musimy wzmocnić barierę antyrodnikową, a następnie barierę ochronną.

– przyznaje Olga Kamińska, Training Manager marki Biologique Recherche.

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie produktów z jednej, dedykowanej serii, gdyż zazwyczaj są one zaprojektowane w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniały i wspierały swoje działanie.

Biologique Recherche VIP O2VIP O2 w walce ze smogiem

Marka Biologique Recherche przygotowała specjalną linię VIP O2, w której każdy z kosmetyków zawiera Kompleks Dotleniający BR. Ta specjalna formuła wspiera regenerację skóry, dotlenia ją,
a także wzmacnia jej ochronę.

Receptura bazuje na perfluorodekalinie, która, podobnie jak hemoglobina, jest doskonałym nośnikiem tlenu. Dotlenienie pozwala na silną regenerację, a także dłuższe zachowanie naturalnych zdolności produkcji kolagenu i elastyny, odpowiadających za napięcie skóry. Pełna pielęgnacja składa się z oczyszczania za pomocą mleczka do demakijażu Lait VIP O2 oraz głębokiej detoksykacji dzięki Masque VIP O2, Creme VIP O2 oraz Creme contour des yeux VIP O2. Ochronę zaś zapewniają specjalny Fluid VIP O2 oraz Emulsion Corps VIP O2 do ciała. Te produkty stosowane regularnie pozwolą odzyskać skórze naturalny wygląd, wolny od wpływu szkodliwych zanieczyszczeń.

– podsumowuje Olga Kamińska.

Seria antipollution od Biologique Recherche to dogłębne działanie z poziomu preparatów pielęgnacyjnych. Dodatkowe składniki regeneracyjne, nawilżające oraz wygładzające, takie jak jedwab czy kwas hialuronowy, pomagają w zachowaniu zdrowego wyglądu nawet w wielkim, zanieczyszczonym mieście.

Biologique Recherche

Przegląd Kosmetyczny 232 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*