4 kroki do pięknych stóp

Pielęgnacja stóp z Gehwol

Sezon urlopowy powoli się kończy, co sprawia, że staramy się nadrobić kosmetyczne zaniedbania, których dopuściliśmy się w trakcie wakacji. Wysokie temperatury, ciągłe wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, ograniczona liczba zabiegów kosmetycznych oraz wymagające wędrówki mogły okazać się wystarczające, aby doprowadzić stopy do opłakanego stanu.

Relaks stóp z GehwolChcąc nadrobić letnie zaległości wystarczy raz w tygodniu przeprowadzić intensywny zabieg, na który składa się 4 kroków. Pozwolą one ponownie cieszyć się gładkimi piętami i odżywioną skórą. Warto w tej kwestii zastosować się do kilku rad ekspertów marki Gehwol.

Krok pierwszy: moczenie

Jest to niezwykle ważny krok podczas całej pielęgnacji i nie wolno go pominąć. Dzięki porządnemu odmoczeniu naskórka jest on potem mniej problematyczny przy usuwaniu, a naskórek pozbawiony warstwy rogowej lepiej wchłania wartościowe składniki z kremu. Wybierając odpowiedni preparat do kąpieli warto poszukać kosmetyku, który w swoim składzie będzie posiadać olejek migdałowy, ekstrakt z wanilii, witaminę E lub olejki z awokado i rycynowy. Takie połączenie zagwarantuje ochronę naturalnej flory bakteryjnej i zapewni gładkość i elastyczność skóry.

Krok drugi: złuszczanie

Kiedy skóra jest już zmiękczona należy przejść do wykonania peelingu, np. bambusowo-cukrowego od Gehwol. W łagodny i łatwy sposób martwe komórki naskórka zostaną usunięte, a naturalny granulat bambusowy i wosk z jojoby zapewnią delikatny masaż. Wybierając odpowiedni kosmetyk, warto postawić na peeling cukrowy, ponieważ przyśpieszy on złuszczanie. Skóra po tym zabiegu stanie się lepiej ukrwiona i gotowa do kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

Krok trzeci: nawilżanie

Jeśli nie jesteśmy osobami cierpliwymi to warto zaopatrzyć się w krem, który łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Kosmetyk, który w składzie posiada olejek z awokado i peptydy mleczne zwiększy elastyczność skóry, czyniąc ją zauważalnie gładszą. Warto również poszukać kosmetyku, który zawiera kwas hialuronowy. Jego dodatek wspomoże regenerację skóry i wzmocni jej naturalne mechanizmy obronne.

Krok czwarty: odżywianie

W ciągu dnia można stosować produkty o formule „kremu w sprayu”. Dzięki temu nie musimy czekać aż się wchłoną, a ich proste zastosowanie pozwoli na użytkowanie produktu w pracy, na wycieczce itp. Stopy będą odświeżone, odżywione i wypielęgnowane. Dodatkowo kosmetyk powinien zawierać składniki chroniące skórę przed infekcjami grzybicznymi.

Chcąc właściwie zadbać o stopy narażone na ciągłe działanie czynników atmosferycznych, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do pielęgnacji stóp po wakacjach w szczególności polecane są:

  1. Pielęgnacyjny spray do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
  2. Olejek do kąpieli stóp i całego ciała Gehwol, cena ok. 50 zł/ 200 ml
  3. Peeling bambusowo-cukrowy Gehwol, cena ok. 35 zł/ 125 ml
  4. Krem do stóp i nóg z kwasem hialuronowym Gehwol, cena ok. 45 zł/ 125 ml

Gehwol

Przegląd Kosmetyczny 409 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*