Lekkie nogi w podróży

Lekkie nogi w podróży

Kilkugodzinna podróż w pozycji siedzącej stanowi obciążenie dla każdych nóg. Drętwienie, opuchlizna, dokuczliwy ból to wszystko może uprzykrzyć ci drogę. Dlatego warto zastanowić się nad sposobami, które pomogą w osiągnięciu uczucia „lekkich nóg”, a tym samym umilą ci podróż na upragnione wakacje.

Z nieprzyjemnym uczuciem w nogach podczas podróży, borykają się najczęściej osoby powyżej 40 roku życia, z nadwagą, w trakcie terapii hormonalnej, a także kobiety w ciąży. Zdarza się również, że opuchnięte nogi lub tzw. „kręcenie nóg” dotyka osób młodych i wysportowanych – co oznacza, że praktycznie każdy z nas może spotkać się z tym problemem. Dlatego warto poznać kilka wskazówek, które pozwolą, by podróż minęła przyjemniej i szybciej.

1. Wygodne buty
Wybierając buty na podróż postaraj się włożyć te najwygodniejsze. Zrezygnuj ze szpilek, obcisłych sandałek, czy długich kozaków jeżeli jest zima. Ważne jest, by stopy miały swobodę ruchu i w żadnym miejscu nie uciskały i nie podrażniły skóry.

2. Swobodne ubranie
Podobnie, jak w przypadku butów, zdecyduj się na coś mniej oficjalnego i postaw na wygodę. Odzież nie powinna wywierać ucisku w obrębie kończyn – wyłącznie specjalna bielizna kompresyjna może wywoływać kontrolowany ucisk w dokładnie przeznaczonym do tego miejscu. Zrezygnuj z jeansów na rzecz luźnej sukienki lub materiałowych spodni.

3. Rozprostuj nogi
Wykorzystaj korytarz w pociągu lub samolocie do rozprostowania nóg. Krótki spacer też pomaga. Zalecane jest pobudzenie mięśni nóg jeżeli podróż trwa dłużej niż godzinę. Rozprostuj je i poruszaj nimi. Możesz wykonać nawet kilka ćwiczeń na rozciągniecie kończyn, jak prostowanie i zginanie kolana.

4. Produkty kompresyjne
Na wakacyjną podróż przydadzą się specjalne kompresyjne podkolanówki. Nie przejmuj się, że temperatura utrzymuje się powyżej 20 °C. Produkty Venoflex z linii Fast Lin idealnie nadają się na ciepłą pogodę. Wykonane są z przewiewnego i odprowadzającego wilgoć materiału. Produkty kompresyjne uciskając nasze nogi w odpowiednich miejscach, sprawiają, że krew jest transportowana w kierunku serca bez żadnych przeszkód, przez co możemy uniknąć opuchlizny i drętwienia kończyn.

5. Pij wodę
Nawadnianie się wodą (niegazowaną) zawsze przynosi naszemu organizmowi korzyści. Jest ona odpowiedzialna za dostarczenie składników odżywczych do tkanek i zachowanie prawidłowego przepływu krwi w organizmie. Odpowiednie nawodnienie sprzyja m.in. uniknięciu opuchlizny. Pij dużo, nawet jeśli wiąże się to z częstymi wizytami w toalecie.

Przegląd Kosmetyczny 409 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*