Gotowa na wiosenne odświeżanie cery? Od tego powinnaś zacząć

Sucha, szara i zmęczona – po długiej zimie nasza cera nie wygląda najlepiej, a wiosenne słońce raczej nie pozwoli nam niczego ukryć. Co zatem? Najlepiej będzie postawić na wiosenne odświeżanie cery – pozbędziesz się tego, co zatruwa i zanieczyszcza twoją skórę, a jednocześnie wydobędziesz naturalne jej piękno. Od czego powinnaś zacząć?

PedicurePo pierwsze – oczyszczanie

Patrzysz w lustro i zastanawiasz się, co sprawiło, że twoja cera jest w tak kiepskiej formie po zimie. Odpowiedź jest bardzo prosta – jesienno-zimowa dieta obfitująca w cukier i tłuszcze, niewiele witamin i codziennego ruchu na świeżym powietrzu, do tego centralne ogrzewanie i nieustanne zamiany temperatur, mróz i wiatr. Jeśli już znasz przyczyny słabej kondycji swojej cery, warto coś z tym natychmiast zrobić. Najlepiej zacząć od oczyszczenia.

Zabiegi i preparaty peelingujące pozwolą nam na skuteczne pozbycie się martwego naskórka, doskonale oczyszczą cerę i pozbawią ją wszelkich drobnoustrojów i toksyn. Po wykonaniu odpowiednio dobranego do typu naszej cery peelingu, nasza skóra stanie się doskonale gładka, jędrna, rozświetlona, gotowa na dalsze zabiegi i preparaty pielęgnacyjne. Trzeba tutaj jednak dodać, że peeling wykonywany po długiej i wyczerpującej dla skóry zimie powinien być zabiegiem wyjątkowo skutecznym. Stąd też warto rozważyć zabieg na przykład peelingu kawitacyjnego lub innego rodzaju złuszczania martwego naskórka przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu kosmetycznego. Spieszymy jednak dodać, że nie musisz w tym celu biec natychmiast do najbliższego salonu kosmetycznego. Wystarczy, ze zaopatrzysz się w tego typu sprzęt kosmetyczny i wykonasz profesjonalny zabieg w zaciszu własnego domu. To naprawdę proste. I bardzo skuteczne.

Po drugie – odżywianie

Po zimie twoja cera musi się solidnie zregenerować. Pomogą jej w tym przede wszystkim kosmetyki odżywcze w postaci maseczek i serum. Tego typu produkty zawierają silnie skoncentrowane substancje odżywcze, które przy regularnym, jednak niezbyt częstym, stosowaniu potrafią zdziałać po prostu cuda. Wystarczy, że raz w tygodniu nałożysz na twarz taką silnie skoncentrowaną maskę, a na efekty nie będziesz musiała długo czekać. Pamiętaj jednak, że takie zabiegi należy poprzedzić dokładnym oczyszczeniem skóry twarzy.

Po trzecie – ochrona

Ciepła, słoneczna wiosna wcale nie zwalnia nas z obowiązku ochrony naszej cery. To zadanie przede wszystkim dla kremu. Dobierz go starannie zgodnie z typem swojej cery. Stosuj regularnie rano i wieczorem – tutaj nie ma miejsca na brak konsekwencji. Wiosną szczególnie przydadzą się kremy zawierające w swoim składzie witaminy A, C i E oraz łagodzący d-pantenol oraz alantoinę. Nie mniej istotne są zawarte w kremach filtry UV, które ochronią twoją skórę przed nadmiarem słońca.

Aby wiosenne odświeżanie cery było skuteczne, nie może zabraknąć w nim profesjonalizmu. Dlatego wejdź na http://importmania.pl/ i wybierz profesjonalne urządzenie kosmetyczne, które najlepiej zaopiekuje się Twoją cerą.

Przegląd Kosmetyczny 404 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*