O skutecznej i bezpiecznej metodzie depilacji laserowej rozmawiamy z Dominiką Martyniak, założycielką marki epilira

epilira depilacja pachy

Z Dominiką Martyniak, założycielką marki epilira, rozmawia Mirosław Szul, Redaktor Naczelny Przeglądu Kosmetycznego.

Mirosław Szul: Kiedy jest najlepszy moment na pierwszy zabieg depilacji laserowej?

Dominika Martyniak epilira
Dominika Martyniak, założycielka marki epilira

Dominika Martyniak: Najlepszym momentem na rozpoczęcie zabiegów depilacji laserowej jest okres jesienno-zimowy czyli teraz. Wynika to z tego, że do pełnego pozbycia się niechcianego owłosienia potrzeba jest co najmniej kilku wizyt (średnio 5-8), w odpowiednim odstępie czasowym. A po każdym zabiegu należy zrobić przerwę ok. 8-10 tygodni. Dlatego warto je rozpocząć o właściwej porze roku, żeby już na wiosnę cieszyć się gładką skórą.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że pora jesienno-zimowa to najlepszy czas na rozpoczęcie zabiegów jest też to, że skóra do depilacji laserowej powinna być odpowiednio przygotowana. Jeśli chcemy poddać się zabiegom powinniśmy zrobić przerwę w opalaniu minimum 2 tygodnie wcześniej, to samo dotyczy wizyt w solarium czy użycia samoopalacza.

MS: Co daje taka depilacja laserowa?

epilira depilacja laserowa twarzyDM: Istotą depilacji laserowej jest niszczenie cebulek włosa za pomocą lasera. Energia emitowana przez wiązkę urządzenia jest transportowana przez barwnik we włosie (melaninę) do macierzy włosa (część odpowiedzialna za jego wzrost) aby ją zniszczyć. Uszkodzeniu ulega wyłącznie włos, nie powodując uszkodzenia skóry, dzięki czemu może być stosowany nawet w tak wrażliwych miejscach jak twarz, bikini, pachy czy pośladki. Trwałość zabiegu wynika z biologicznych właściwości skóry i mieszków włosowych, które po wypaleniu nie mają możliwości ponownego wzrostu.

Zabieg depilacji laserowej pozwoli nam zaoszczędzić czas, pieniądze, a przede wszystkim pozbyć się problemu wrastania czy odrastania włosków, podrażnień skóry oraz zapalenia mieszków włosowych.

MS: Czy takie zabiegi są bezpieczne i czy bolą?

epilira depilacja nogiDM: Urządzenie diodowe stosowane do zabiegów depilacji działa powierzchownie, dlatego nie wpływa na funkcje całego organizmu. Jest to metoda depilacji, która powinna być wybierana zwłaszcza przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Często są obawy z powodu panującego przeświadczenia, że jest to zabieg bolesny. Tymczasem czasopisma medyczne określają stopień bolesności zabiegu z użyciem lasera diodowego LightSheer® Duet™ jako 3 w skali od 1 do 10 (gdzie 1 to zabieg bezbolesny). Jeśli ktoś chce sprawdzić odczuwalność zabiegu, może umówić się na bezpłatną konsultację i próbę laserową, dzięki której dowie się jak reaguje jego ciało na działanie urządzenia.

MS: Dlaczego akurat zabiegi tym laserem są praktycznie bezbolesne?

epilira depilacja pachyDM: Odczuwanie bólu to kwestia bardzo indywidualna. Jednak zabieg trwałego usuwania owłosienia za pomocą tego lasera jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny. Niewielki dyskomfort z tym związany jest redukowany dzięki dwóm głowicom. Pierwsza (ET) z systemem chłodzącym służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga (HS) łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową z systemem delikatnego zasysania skóry, co niweluje nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu.

MS: Co wyróżnia depilację laserem LightSheer Duet spośród innych dostępnych metod?

epilira ciało po depilacjiDM: W Polsce dostępne są lasery, które różnią się od siebie skutecznością – mają różne wady i zalety. Każdy charakteryzuje się innymi parametrami. Mogą różnić się długością fal, czasem trwania impulsu, obszarem głowicy i ilością głowic. Wśród nich najskuteczniejszy jest laser diodowy LightSheer® Duet™. Jego fala wnika w naskórek na głębokość dwóch milimetrów, co skutecznie niszczy strukturę włosa odpowiedzialną za jego wzrost.

Laser diodowy LightSheer® Duet™ usuwa owłosienie na zawsze – co oznacza, że po serii zabiegów włosy nie odrastają. W laserze diodowym LightSheer® Duet™ fale świetlne lasera mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność, w związku z tym działają w sposób celowany na włos (a konkretnie na jego barwnik). Nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem LightSheer® Duet™ sięga 95% (dowodzą tego badania kliniczne). To znaczy, że może odrosnąć 5% włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika – melaniny.

MS: Dla kogo są zabiegi depilacji laserowej i ile trwa taki zabieg?

DM: Depilacja laserowa jest zabiegiem dla każdego, kto chce pozbyć się skutecznie zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała. Jeden zabieg na jedną część ciała taką jak uda czy łydki trwa od 15 do 20 min., a przy mniejszych partiach, jak pachy czy twarz, jest to około 5 minut. Wystarczy wybrać odpowiedni salon medyczny i dogodny termin, pamiętając o tym, że taką serię zabiegów najlepiej rozpocząć jesienią lub zimą, żeby już na wiosnę czy lato cieszyć się gładką skórą.

Adresy salonów medycznych epilira:

  1. ul. Topiel 12, Warszawa
  2. ul. Gubińska 8f, Wrocław

Infolinia epilira: +48 690 432 015

www.epilira.com

Przegląd Kosmetyczny 348 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*