SORA – preparaty lecznicze, zapobiegające i zwalczające wszawicę

Płyn SORA PROTECT na wszawicę

Wszawica to choroba skórna, która najczęściej występuje u przedszkolaków i młodzieży szkolnej, ale dotyka także osoby dorosłe. Do zakażenia wszawicą dochodzi w wyniku używania wspólnych nakryć głowy, szczotek oraz grzebieni, a także poprzez kontakt fizyczny. W okresie wszawicy występuje silny świąd skóry owłosionej części głowy, a wszy w czasie ruchu są widoczne gołym okiem. Składają jaja zwane gnidami. Aby skutecznie przeciwdziałać wszawicy, konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów.

Płyn SORA PROTECT na wszawicę

Sora Protect jest wyrobem medycznym w postaci płynu do codziennego stosowania w celu zapobiegania zarażeniu się wszawicą, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Naturalne składniki zastosowane w wyrobie tworzą nieprzyjazne środowisko do przedostania się wszy, jednocześnie dbają o zdrowy wygląd i dobry stan włosów.

Sora Protect zalecana jest do stosowania w przypadku gdy:

 • pacjent chce uniknąć ponownego zarażenia się wszawicą
 • w otoczeniu dziecka panuje wszawica np. w szkole albo w przedszkolu
 • wśród domowników ktoś jest zarażony wszawicą
 • pacjent przebywa w dużych skupiskach ludzi, gdzie panują złe warunki higieniczno-sanitarne np. wycieczki, obozy, schroniska.

Jeśli pacjent zaraził się już wszawicą powinien zastosować inne produkty serii SORA wskazane do leczenia wszawicy głowowej.

Sposób użycia wyrobu Sora Protect 50 ml

Wyrób medyczny Sora Protect należy stosować zgodnie z instrukcją użycia. Wyrób medyczny Sora Protect przeznaczony jest do codziennego stosowania na nieuszkodzoną skórę głowy i włosy. Produkt bezpieczny dla dzieci od 6 miesiąca życia. Przed zastosowaniem należy wstrząsnąć opakowaniem, następnie z odległości 30 – 40 cm. Spryskać skórę głowy i włosy, pozostawić do wyschnięcia.

Uwaga: wyrób może pozostawiać tłuste plamy na odzieży, których usunięcie będzie wymagało zastosowania odpowiednich środków. W trakcie stosowania należy unikać kontaktu wyrobu z otwartym źródłem ognia lub innym źródłem ciepła. U małych dzieci aplikacja wyrobu powinna być prowadzona pod kontrolą osoby dorosłej. W przypadku przedostania się wyrobu do oczu bądź błon śluzowych ust, nosa należy przemyć je dużą ilością wody.

Przeciwwskazania

 • Wyrobu medycznego Sora Protect nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku pojawienia się reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
 • wyrobu nie należy stosować na uszkodzona skórę
 • w przypadku gdy pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, zastosowanie wyrobu medycznego powinna skonsultować z lekarzem.

Jak przechowywać wyrób medyczny Sora Protect

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.

Skład wyrobu medycznego Sora Protect

isododecane, hydrogenated tetradecenyl/metyl pentadecene, cyclopentasiloxane, 4-terpineol, salvia lavandulaefolia leaf oil, neem oil, citronella oil, geraniol oil.

Sora płyn do zwalczania wszawicy glowy

Co w przypadku, gdy mamy już wszawicę głowy?

W takim przypadku należy zastosować środek leczniczy, który skutecznie zwalczy wszawicę. SORA – płyn do zwalczania wszawicy głowy 100 ml – jest wyrobem medycznym, który skutecznie i nietoksycznie działa przeciwko wszom głowowym. Zawiera 100% dimetikonu (olej silikonowy) i nie zawiera żadnych barwników, środków zapachowych ani konserwujących.

Składnik wyrobu dimetikon (olej silikonowy), skutecznie działa przeciwko wszom głowowym poprzez fizyczne zablokowanie oddechowych przetchlinek wszy i gnid (otwory oddechowe). Po około dziesięciu minutach od zastosowania wyrobu wszy ulegają uduszeniu, a proces wzrostu i dojrzewania gnid zostaje zablokowany, w efekcie czego obumierają.  Po zastosowaniu wyrobu należy dokładnie wyczesać włosy grzebieniem w celu całkowitego usunięcia wszy i gnid.

Wyrób może być stosowany zarówno przez dorosłych jak i dzieci, bez ograniczeń wiekowych, również przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Zaletą płynu jest:

 • łatwa aplikacja
 • nie zawiera insektycydów
 • krótki czas zabiegu
 • może być stosowany we wszystkich grupach wiekowych

Wskazówki dotyczące stosowania:

 • płyn nakładać na suche włosy aż do całkowitego zwilżenia włosów i skóry głowy;
 • pozostawić na minimum 10 minut;
 • wyczesać włosy pasmo po paśmie za pomogą załączonego gęstego grzebienia higienicznego;
 • po dokładnym oczyszczeniu włosów należy je starannie umyć ciepłą wodą i odpowiednim do rodzaju włosów szamponem.

Przed użyciem przeczytać załączoną do opakowania instrukcję używania. Preparat wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nie przekraczającej 25°C.

Scan-Anida

Przegląd Kosmetyczny 409 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*