Naturalna odżywka nawilżająca do włosów odwodnionych i suchych – nowość marki Iwoline

Kosmetyki Iwoline

„Naturalna odżywka nawilżająca” to pierwsza nowość, którą „Uzdrowisko Iwonicz” SA wprowadza na rynek po rebrandingu marki swoich produktów. Kosmetyk marki Iwoline przeznaczony jest do włosów odwodnionych i suchych, którym odpowiednie nawilżenie gwarantują składniki pochodzenia naturalnego.

W portfolio marki Iwoline znajduje się już ok. 70 kosmetyków pielęgnacyjnych, w tym szampony, oparte na delikatnych, roślinnych środkach myjących. Teraz asortyment do pielęgnacji włosów uzupełni Naturalna odżywka nawilżająca. To kosmetyk wegański, stworzony z myślą o włosach suchych, wymagających nawodnienia i ochrony przed utratą wilgoci.

Za skuteczną pomoc w nawilżeniu odpowiada masło shea – silny antyoksydant, który dodatkowo służy do zwalczania skutków wolnych rodników pojawiających się na skutek zanieczyszczenia środowiska, stresu czy niewłaściwej diety. Pomaga złagodzić stany zapalne na skórze głowy i przywrócić równowagę jej naturalnej barierze ochronnej.Odżywka do włosów Iwoline Bogaty w witaminy A, D, E i F, reguluje pracę gruczołów łojowych, a także chroni skórę i włosy przed promieniowaniem UV.

Działanie ochronno-nawilżające potęguje zawartość oleju z nasion chia. Zwiększa on nawilżenie skóry i chroni włosy przed nadmierną utratą wody. Jako źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 i omega-6 pomaga zwalczać stany zapalne skóry, świąd i pieczenie, wywołane przesuszonym naskórkiem. Odżywia i chroni włosy, regeneruje ich końcówki.

W starannie dobranym składzie produktu aż 95% komponentów jest pochodzenia naturalnego. To wpisuje kosmetyk Iwoline w trend działania wielofunkcyjnego, w którym troska o skórę i włosy nie skupia się jedynie na poprawie ich wyglądu. Miękkie, nawilżone i łatwo układające się włosy są zasługą odpowiedniej pielęgnacji i wyborze produktów zapewniających nie tylko skuteczność działania, ale i bezpieczeństwo.

Receptura odżywki do włosów, jak i pozostałych kosmetyków marki Iwoline, oparta została na naturalnych surowcach od ponad 440 lat wykorzystywanych w Iwoniczu-Zdroju w kuracjach zdrowotnych.

Naturalna odżywka nawilżająca do włosów odwodnionych i suchych

  • Pojemność: 150 ml
  • Marka: Iwoline
  • Producent: „Uzdrowisko Iwonicz” SA
  • Cena: ok. 21,50 zł

O kosmetykach Iwoline

Nowa nazwa, udoskonalone składy – ta sama moc iwonickiej wody termalnej „Uzdrowisko Iwonicz” SA przeprowadziło rebranding marki swoich kosmetyków, obecnych na rynku od lat 80 ubiegłego wieku. Podkreśla on nowoczesne podejście do tradycji, z której bogactwa nadal czerpać będzie Iwoline. „Uzdrowisko Iwonicz” SA jako pierwsza firma uzdrowiskowa wprowadziła na rynek własne produkty kosmetyczne, oparte na surowcach, wykorzystywanych w balneologii uzdrowiskowej, które pozwalają poznać i docenić polskie, regionalne bogactwa naturalne. Na początku 2022 roku firma przeprowadziła rebranding marki, prezentując kosmetyki w nowej odsłonie pod nazwą Iwoline.

Chcieliśmy ściślej podkreślić linię kosmetyków, stąd w nowej nazwie chwytliwy człon „line”, nadający jej nowoczesne, proste i łatwe do zapamiętania brzmienie. „Iwo” natomiast odnosi się oczywiście do Iwonicza-Zdroju i iwonickich wód termalnych, które stały się inspiracją do stworzenia naszych produktów. Bo mimo nowoczesnego podejścia i stosowania uznanych zdobyczy kosmetycznych, pozostajemy nadal wierni tradycji, gwarantującej wielowymiarową pielęgnację opartą na naturalnych składnikach.

– wyjaśnia Krzysztof Guzik, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Udoskonalony skład na bazie wody termalnej z Iwonicza-Zdroju

Poza wzbogaceniem składów niektórych kosmetyków, podkreślającym przywiązanie marki do natury, produkty nadal bazują na tym, co najcenniejsze w regionie – wodach termalnych Iwonicza-Zdroju. Od wieków stosowane są one w kuracjach zdrojowych – „Uzdrowisko Iwonicz” SA znane jest z leczenia chorób dermatologicznych. Trafiają tu pacjenci ze skórą wrażliwą, atopową, problemami z łuszczycą czy alergiami.

Iwonickie wody termalne nasycone są unikalną kombinacją makro i mikroelementów o możliwej tylko w naturze doskonałej synergii, wspomagają procesy metaboliczne, a przez to łagodzą podrażnienia skóry, poprawiają nawilżenie, wspomagają naturalny system ochrony przed wolnymi rodnikami, opóźniają proces starzenia się skóry. Iwonicka woda termalna jest więc w składzie unikatowych kremów do twarzy, dłoni i stóp, balsamów i peelingów do ciała, mydeł i żeli pod prysznic oraz szamponów, a także soli i płynów do kąpieli, włącznie z bestsellerowym Solankowym® płynem do kąpieli.

Kładziemy duży nacisk na pochodzenie naszych produktów i tradycję, z której się wywodzą. Za produkcją naszych kosmetyków stoi 440 lat uzdrowiska. Podkreślamy to na opakowaniach naszego asortymentu.

– wskazuje Krzysztof Guzik.

Zwiększenie zainteresowania kosmetykami opartymi na naturalnych surowcach i świadomości Polek o ich unikatowych właściwościach dla skóry, sprawiło, że producent zdecydował się udoskonalić skład swoich dotychczasowych kosmetyków. W efekcie, w ofercie Iwoline pojawiły się także produkty wegańskie.

Zaczynaliśmy od naturalnej Jodobromowej Soli Iwonickiej. Dziś w portfolio marki jest dziś ok. 70 różnych produktów. Wraz z rebrandingiem marki wprowadzamy nowość do oferty – wegańska odżywkę nawilżającą do włosów odwodnionych i suchych, której skład w 95% jest naturalny.

– dodaje Krzysztof Guzik.

Uzdrowisko Iwonicz

Przegląd Kosmetyczny 347 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*