Botoks – skuteczny w walce nie tylko ze zmarszczkami

Najczęściej atakuje osoby ambitne i dynamiczne. Może ją wywołać zmęczenie pracą, a nawet czerwone wino. Migrena, bo o niej mowa, może dotyczyć każdego. Jak sobie z nią radzić?

Czy botox leczy migrenę?Migrena to napadowy, przeważnie pulsujący i jednostronny ból głowy. Jej ataki trwają od kilku do kilkunastu godzin i przeważnie nawracają w nieregularnych odstępach czasu. Przewlekły i silny ból skutecznie potrafi utrudnić normalne funkcjonowanie człowieka.

Skąd bierze się problem?

U prawie 70% osób chorych na migrenę zaobserwowano przypadki choroby w rodzinie, co potwierdza tezę, że problem może być dziedziczny.

Zdarza się, że ból głowy ma również podłoże emocjonalne. Wywołuje go wtedy depresja, stres lub ogólne obciążenie psychiczne. Kwestie zdrowotne takie jak: wysokie ciśnienie krwi, miesiączkowanie, stany zapalne zębów i problemy z kręgosłupem również przyczyniają się do występowania tego schorzenia. Ponadto, migrena może być wywołana działaniem czynników zewnętrznych takich jak podróż, zmiana pogody, hałas, intensywne zapachy czy przemęczenie wzroku.

Jak odróżnić migrenę od zwykłego bólu głowy?

Ból migrenowy trwa nawet do kilku dni. Występuje wyłącznie po jednej stronie głowy i ma charakter pulsujący. Dolegliwość utrudnia normalne funkcjonowanie, ponieważ stan pogarsza się podczas wysiłku fizycznego. Zdarza się, że w trakcie migreny występują dodatkowe dolegliwości tj. wymioty, nudności, a nawet nadwrażliwość na światło czy dźwięk. W niektórych przypadkach atak bólu wiąże się z zaburzeniami widzenia np. zniekształceniem obrazu, a także drętwieniem rąk czy nóg.

Dzień przed migreną może nastąpić częstsze niż zazwyczaj ziewanie. Innymi sygnałami zwiastującymi jej nadejście jest zwiększone pragnienie oraz zmęczenie. Ból głowy może być również wywołany niekorzystnym ciśnieniem atmosferycznym, brakiem ruchu czy przebywaniem w dusznym pomieszczeniu.

Domowe i profesjonalne sposoby na walkę z migreną

Kiedy dopada migrena, warto przeczekać jej atak w zaciemnionym pomieszczeniu, kładąc na czoło zimny kompres. Pomocne będzie również wdychanie ziołowych naparów np. z rumianku. Jeśli ból będzie powracał, warto zasięgnąć profesjonalnej porady dotyczącej leczenia.

Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia migreny jest zabieg z wykorzystaniem preparatu popularnego w walce ze zmarszczkami, czyli BOTOX.

Każdy zabieg poprzedza szczegółowy wywiad z pacjentem i ocena jego ogólnego stanu zdrowia. Określa się, które partie mięśni głowy i szyi mogą odpowiadać za migrenę, a następnie ostrzykuje się je botoksem.

Środek poraża zakończenia nerwowe i w ten sposób rozluźnia mięśnie, które wywołują migrenę. Cały zabieg z użyciem botoksu trwa kilkanaście minut i jest bezbolesny. Pacjent nie wymaga znieczulenia, gdyż odczuwa jedynie delikatne ukłucie igły

– wyjaśnia dr Agnieszka Drożniak, lekarz medycyny estetycznej z krakowskiej Kliniki Vesuna.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Vesuna to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrach handlowych Krokus i Bonarka. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.Vesuna
Przegląd Kosmetyczny 404 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*