Skóra z problemami – jak o nią dbać i jakie kosmetyki stosować?

ANIDA DERM Krem AZS 450 ml + 250 ml

Każda kobieta chciałaby mieć cerę jak gwiazda telewizyjna czy piękna modelka na okładce luksusowego magazynu. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków te piękne i gładkie twarze, które możemy podziwiać w mediach to efekt profesjonalnego makijażu i często także „efekt Photoshopa”. Co zrobić w przypadku, gdy chcemy wyglądać pięknie i naturalnie, a nasza cera zmaga się z różnego typu defektami jak trądzik, wysypka czy zapalenie skóry? Oczywiście możemy z tym walczyć, m.in. stosując odpowiednie preparaty.

Czym jest trądzik?

Trądzik jest powszechnie występującą dolegliwością i coraz częściej dotyka nie tylko osób młodych. Złuszczające się komórki skóry blokują ujścia gruczołów łojowych, a gromadząca się w nich wydzielina tworzy zaskórniki, co jest doskonałą pożywką dla bakterii i źródłem stanów zapalnych. Dlatego ważne jest złuszczanie naskórka, zmniejszenie wydzielania sebum (łoju) oraz działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. A w przypadku występowania przebarwień – ich łagodna redukcja.

ANIDA DERM Żel do skóry trądzikowatej

ANIDA DERM Żel do skóry trądzikowej i z przebarwieniami 15 ml

Kuracja jest polecana do skóry wymagającej specjalistycznej pielęgnacji kosmetycznej, ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami. Głównymi składnikami jest kompozycja kwasów azelainowego i salicylowego oraz witaminy B3. Produkt łagodzi zmiany trądzikowe i łojotokowe. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Sprawia, że skóra jest nawilżona, wygładzona i zmiękczona.

Lekka formuła żelu powoduje, że produkt łatwo się wchłania, nie pozostawiając tłustej powłoczki, ani nie powodując uczucia nieprzyjemnego ściągania.

Sposób użycia: Stosować punktowo. Po oczyszczeniu skóry nałożyć niewielką ilość żelu w miejscu zmian trądzikowych lub przebarwieniowych i wmasować. Stosować dwa razy dziennie.

Podczas trwania kuracji chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym, najlepiej kremem z filtrem UV.

Omijać okolice oczu i błon śluzowych. W przypadku dostania się produktu do oczu lub błon śluzowych przemyć obficie wodą. Po zastosowaniu żelu umyć dokładnie ręce.

Atopowe zapalenie skóry (AZS)

To przewlekłe schorzenie zapalne, którego objawy często występują w postaci wysypki na skórze. Wysypki w większości przypadków  pokrywają  znaczną część powierzchni ciała i mogą im towarzyszyć: nasilony, uporczywy świąd, suchość skóry oraz jej pękanie, zaczerwienienie, powstawanie strupów i sączenie wydzieliny.

Atopowe zapalenie skóry nie jest chorobą zakaźną! Nie zachorujesz nawet po bardzo bliskim kontakcie z chorym. Nie trzeba więc w domu stosować nadzwyczajnych środków ostrożności. Można brać na ręce małe dzieci i korzystać w domu z tych samych naczyń.

Na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% ludzi na świecie. Są to zwykle mieszkańcy Europy Zachodniej i USA. Nieco częściej chorują dziewczynki. Z upływem czasu choroba coraz bardziej się wycisza, a objawy są mniej dokuczliwe. Nie wolno jednak zapominać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, a przede wszystkim dokładnym jej natłuszczaniu, zwłaszcza po kąpieli, natrysku czy pływaniu w basenie.

ANIDA DERM Krem AZS 250 ml lub 450 ml

Wyrób medyczny w postaci kremu przeznaczony do łagodzenia przebiegu chorób dermatologicznych takich jak atopowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca. Skutecznie łagodzi dolegliwości podrażnionej skóry, takie jak suchość, zaczerwienienie, świąd, pękanie naskórka poprzez stworzenie warstwy ochronnej (filmu), która nie dopuszcza do wyparowania wody z naskórka, dzięki czemu  skóra staje się nawilżona, miękka i bardziej elastyczna, a efekt natłuszczający wspomaga działanie ochronne.

ANIDA DERM Krem AZS 450 ml i 250 ml

Warstwa ochronna zapobiega wtórnym infekcjom poprzez redukcję swędzenia i ochronę przed drapaniem się, oraz zmniejsza podatność skóry na uszkodzenia mechaniczne.

Krem nie zawiera w swoim składzie konserwantów, barwników i substancji zapachowych, które mogłyby dodatkowo podrażniać chorobowo zmienioną skórę.

Sposób użycia: Na oczyszczoną skórę nanieść krem i delikatnie go wmasować. Czynność powtórzyć w razie potrzeby. Najlepszy efekt osiąga się po zastosowaniu na skórę oczyszczoną z martwego naskórka, potu i pozostałości kosmetyków, wobec czego najlepiej stosować krem bezpośrednio po kąpieli/ myciu.

Aby jeszcze lepiej ulżyć swędzącej skórze, krem ochłodzić przed nałożeniem.

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu i w połączeniu z innymi wyrobami na skórę.

Skład: Olej parafinowy, wazelina biała, hialuronian sodu, stearynian glicerolu, kwas stearynowy, olej silikonowy (cycloheksasiloxane), alkohol stearylowy, glikol polioksyetylenowy, glikol kaprylowy, trietanoloamina, woda oczyszczona.

Przechowywanie: Przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25ºC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Scan-Anida

Przegląd Kosmetyczny 348 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*