Pielęgnacja skóry twarzy w okresie zimowym – komentarz ekspercki

Pielęgnacja skóry zimą

Uczucie napięcia i suchości, podrażnienia oraz zaczerwienienia – to znak, że zima rozgościła się na dobre, a twoja cera mocno to odczuwa. Mroźne powietrze i chłodny wiatr nie są łaskawe, szczególnie dla skóry twarzy i dłoni. Olga Kamińska, kosmetolog i Training Manager Biologique Recherche podpowiada, jak właściwie zadbać o cerę, gdy warunki na zewnątrz są co najmniej niesprzyjające. 

Olga Kamińska - Biologique RechercheJakie czynniki wpływają niekorzystnie na kondycję skóry twarzy podczas zimy?

Olga Kamińska: Do czynników negatywnie wpływających na stan cery możemy zaliczyć ujemne temperatury powietrza, które w znacznym stopniu przyczyniają się do pogorszenia stopnia jej nawilżenia. Na obniżenie jej kondycji wpływa również zimny wiatr i zamarzające opady atmosferyczne. Negatywny wpływ na skórę i poziom jej nawodnienia ma również ogrzewanie, które wysusza powietrze oraz częste zmiany temperatury otoczenia. Wszystko to sprawia, że staje się ona napięta, nadwrażliwa, często zaczerwieniona i podrażniona.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki do pielęgnacji w okresie zimowym? Jakie składniki powinny posiadać?

Olga Kamińska: W zimowe miesiące powinniśmy wybierać produkty o bogatszej konsystencji, dzięki którym zminimalizujemy negatywny wpływ czynników środowiskowych oraz przywrócimy prawidłowy stopień nawilżenia. Wybierając kosmetyki powinniśmy szukać takich składników aktywnych, jak olej z pestek winogron, olej z orzecha włoskiego, olej z żurawiny, olej macadamia, colostrum i kwas hialuronowy. Pomogą one odpowiednio nawilżyć oraz odżywić skórę, dzięki czemu jej kondycja zdecydowanie się poprawi.

W jaki sposób możemy jeszcze zadbać o przesuszoną skórę? Jak możemy łagodzić podrażnienia wywołane zimowymi warunkami pogodowymi?

Olga Kamińska: W czasie zimy warto pamiętać o wzbogaceniu swojej pielęgnacji o produkty nawilżające. Szczególnie polecam stosowanie serum oraz maski, które pomogą utrzymać prawidłowy stopień nawodnienia cery. Ponadto włączenie do pielęgnacji profesjonalnych zabiegów o silnym działaniu nawilżającym i odżywczym w znacznym stopniu poprawi kondycję przesuszonej skóry. Należy również zadbać o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach, w których przebywamy. W pielęgnacji zimowej możemy również włączyć preparaty o dużej zawartości lipidów, które możemy aplikować na skórę po zastosowaniu kremu. Pozwolą one na wytworzenie bariery ochronnej, niezbędnej w mroźnych warunkach oraz poprawią stan nawilżenia. Dodatkowo powinniśmy zadbać o ochronę przed promieniowaniem UV, szczególnie na stokach narciarskich, gdzie duże ilości śniegu mocno odbijają promienie słoneczne narażając naszą cerę na jego negatywne konsekwencje takie jak przebarwienia.

***
Olga Kamińska – training manager Biologique Recherche. Kosmetolog, zawodowo związana z branżą beauty od 7 lat. Świat Biologique Recherche nie ma przed nią tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu produktów, jak również zabiegów i masaży autorskich marki. Kosmetologia jest jej największą pasją. Jak sama zaznacza: „Pielęgnacja skóry to dla mnie coś więcej niż aplikacja produktu. To wielokierunkowe, holistyczne i spersonalizowane działanie oparte na produktach o najwyższej skuteczności działania.”

Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów haute couture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego oraz unikatowe formuły z zastosowaniem najwyższych stężeń składników aktywnych to sekret marki. Jej skuteczność doceniły kobiety na całym świecie, w tym światowe gwiazdy, takie jak Sharon Stone, Linda Evangelista czy Mary-Kate i Ashley Olsen.

Biologique Recherche

Przegląd Kosmetyczny 429 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*