Olejek mrówkowy po depilacji

Olejek mrówkowy

Mieszkanki krajów arabskich po depilacji stosują olejek mrówkowy, który zapobiega wrastającym włoskom. Jego działanie polega na wniknięciu do cebulek włosów i hamowaniu ich odrastania. Poza tym tonizuje i łagodzi skórę, nawet wrażliwą.

Z czego dokładnie powstaje?

Olejek mrówkowy to tradycyjny arabski kosmetyk, dzięki któremu można pozbyć się niechcianego owłosienia i zachować gładką skórę. Jest produktem destylacji: jaj mrówek oraz wydzieliny mrówek.

Są one źródłem witamin i minerałów. Nie tylko zapobiegają odrastaniu włosków, ale również odkażają, nawilżają i odżywiają skórę.

Jak działa olejek mrówkowy?

Olejek nie usuwa mechanicznie włosów. Jego działanie polega na:

 • wniknięciu do cebulek włosa,
 • redukcji wzrostu owłosienia,
 • zmiękczeniu i nawilżeniu skóry.

Jest to możliwe, dzięki substancjom, które zawarte są w mrówczej wydzielinie i jajach.

WoskObszary wrażliwe

Olejek mrówkowy jest łagodny, dlatego nie powoduje podrażnień i może być stosowany na wszystkie partie ciała, w tym na obszary wrażliwe i delikatne jak:

 • twarz (wąsik)
 • okolice bikini.

Z innymi olejami

Na marokosklep.com dostępny jest olejek mrówkowy do stosowania po depilacji, który zapobiega wrastającym włoskom. Może być wykorzystywany w celu:

 • usunięcia owłosienia
 • spowolnienia odrastania włosów
 • nawilżenia skóry po depilacji.

Kosmetyk ten tak naprawdę jest naturalną mieszanką cennych olejków i ekstraktów roślinnych. Aby poprawić gładkość i kondycję skóry, jego skład wzbogacono o:

 1. Olej z oliwek
  Zawiera witaminy, przeciwutleniacze i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które przyspieszają odnowę naskórka, zmniejszają utratę wody, stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny. Możemy posmarować nim ciało przed depilacją (poprzedniego dnia lub bezpośrednio przed), a także po zabiegu. Poprawi to nawilżenie, sprężystość i gładkość skóry.
 2. Olejek eteryczny z fiołka wonnego
  Jest substancją roślinną, która wykazuje działanie tonizujące tzn. przywraca skórze jej naturalny, lekko kwaśny odczyn pH. Kwaśne środowisko jest płaszczem ochronnym skóry, który stanowi barierę dla bakterii, grzybów, promieni UV czy zanieczyszczeń środowiska.
 3. Liść laurowy
  Działanie tonizujące wykazują także liście laurowe, dlatego napar z nich wykorzystywany jest do przemywania skóry. Właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjnie i antyoksydacyjne zawdzięczają olejkom eterycznym, które są bogatym źródłem substancji aktywnych.

Jak go używać?

Z olejku mrówkowego można korzystać po usuwaniu owłosienia – za pomocą maszynki, depilatora, wosku czy pęsety. Wsmarowujemy go w miejsca na skórze, które były depilowane. Aby uzyskać lepsze rezultaty, można go także mieszać z woskiem.

Link do produktu.

Maroko Sklep

Przegląd Kosmetyczny 404 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*