Nowy zarząd Grupy Sanofi

SanofiZ początkiem stycznia br. prezesem zarządu Sanofi-Aventis Sp. z o.o. została Magdalena Kruszewska, która objęła również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u ConsumerHealthcare w Grupie Sanofi w Polsce. Zmiana we władzach spółki związana jest z wprowadzeniem nowej, globalnej struktury w Grupie Sanofi. Aktualny skład zarządu polskiej filii jednego ze światowych liderów sektora farmaceutycznego, został powołany pod koniec grudnia 2015 roku.

Magdalena Kruszewska posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zespołami w branży farmaceutycznej, z którą związana jest od 2002 r. Do Grupy Sanofi w Polsce dołączyła w 2014 r., obejmując funkcję Dyrektora Dywizji Consumer Healthcare. Pod jej kierownictwem dział reprezentujący takie marki jak No-spa®, Essentiale Forte®, Magne B6®, Emolium® czy Iwostin®, rozwijał się bardzo dynamicznie.

Wcześniej przez kilkanaście lat, Magdalena Kruszewska pracowała w GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, początkowo jako Business Unit Director Poland i Country Manager Baltics, a następnie jako General Manager odpowiadała za biznes Consumer Healthcare w Czechach i na Słowacji. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynała w działach marketingu i sprzedaży firmy Unilever. Pełniła również funkcję Dyrektora Marketingu w firmie Diageo Pillsbury. Magdalena Kruszewska jest absolwentką Wydziału Psychologii oraz Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała również na Wydziale Filozofii i Socjologii UW.

W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie, od 1 stycznia br. Magdalena Kruszewska pełni również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u Consumer Healthcare oraz stanęła na czele Nepentes Pharma Sp. z o.o., firmy działającej na rynku dermokosmetyków, wchodzącej w skład Grupy Sanofi w Polsce.

Objęcie stanowiska prezesa zarządu polskiej filii Sanofi to w tej samej mierze ogromny zaszczyt, co wielkie wyzwanie. Wykorzystując swoje długoletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, dołożę wszelkich starań, aby wzmocnić pozycję Sanofi na polskim rynku oraz realizować naszą misję, jaką jest troska o pacjenta. Jestem przekonana, że w nowej strukturze i we współpracy z silnym zespołem, wspólnie będziemy rozwijać działalność Grupy Sanofi w Polsce, dobrze zaspokajając potrzeby lokalnego rynku, a przede wszystkim służąc naszym pacjentom.

– podkreśla Magdalena Kruszewska, prezes zarządu Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

Do nowego zarządu dołączył także Robert Łukawski, który objął funkcję członka zarządu Sanofi-Aventis Sp. z o.o. oraz wiceprezesa Nepentes Pharma Sp. z o.o . Robert Łukawski jest związany z Sanofi od 2011 r., początkowo pełnił funkcję Head of Finance Operations, a od 2014 roku Commercial Director Grupy w Polsce. W związku z wprowadzeniem nowej struktury organizacyjnej Sanofi na świecie, Robert Łukawski od 1 stycznia br. pełni również funkcję dyrektora generalnego Business Unit’u General Medicines.

W składzie zarządu jest także Jerome Geoffroy, który dołączył do Grupy w Polsce we wrześniu 2015 roku, obejmując stanowisko dyrektora finansowego. Jerome Geoffroy związany jest z Sanofi od 2002 r., pracował zarówno w centrali w Paryżu jak i w filiach firmy w różnych częściach świata.

Aktualny skład zarządu Sanofi-Aventis sp. z o.o.:

  • Magdalena Kruszewska, prezes zarządu, dyrektor generalny BU ConsumerHealthcare
  • Jerome Geoffroy, członek zarządu, dyrektor finansowy
  • Robert Łukawski, członek zarządu, dyrektor generalny BU General Medicines

Zmiany w Polsce wiążą się z wdrożeniem nowej struktury Sanofi, zarówno na poziomie globalnym firmy, jaki na poszczególnych rynkach lokalnych, która została ogłoszona w połowie lipca 2015 r. Nowa organizacja oparta o globalne działy tzw. Business Units została utworzona, aby wesprzeć rozwój Sanofi na świecie, m.in. 2/2 w związku z planowanymi wprowadzeniami na rynek nowych produktów. Od 1 stycznia br. w Sanofi w Polsce powołano 6 Business Unit’ów: General Medicines, Diabetes & Cardiovascular, ConsumerHealthcare, Sanofi Genzyme, Sanofi Pasteur oraz Merial.

Sanofi-Aventis

Przegląd Kosmetyczny 404 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*