Jakie kwasy można stosować w pielęgnacji skóry wiosną i latem? Podpowiadamy

Jakie kwasy można stosować w pielęgnacji skóry wiosną i latem

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że wiosną i latem absolutnie zakazane jest stosowanie wszelkiego rodzaju kwasów w pielęgnacji skóry. Jaka jest prawda? W słoneczne dni możesz sięgać po kosmetyki z tym składnikiem, jednak należy starannie wybrać zarówno rodzaj, jak i stężenie kwasów. Co warto wiedzieć? Sprawdź.

Kwasy tylko jesienią i zimą? To… zależy

Jeśli chodzi o stosowanie kwasów w pielęgnacji cery, możemy mówić o naprawdę sporej ilości różnego rodzaju mitów, które wciąż pokutują w świadomości kobiet na całym świecie. Jednym z nich jest nieaktualna już informacja o tym, że kosmetyków z kwasami absolutnie należy wystrzegać się wiosną i latem. To przekonanie pochodzi z czasów, w których składniki te stosowano wyłącznie w profesjonalnych gabinetach, najczęściej w wysokim, podrażniającym skórę stężeniu. Co więcej, dopiero niedawno kosmetyki ochronne z filtrami przeciwsłonecznymi stały się tak popularne – stosowane lata temu filtry SPF 15 czy 20 faktycznie mogły nie być wystarczającą ochroną naskórka poddanego wcześniej działaniu kwasów.

Czy zatem można wiosną i latem używać bezpiecznie kosmetyków z kwasami? Tak, ale należy wybierać kwasy, które nie działają fotouczulająco. Zobacz, jakie warto wprowadzić do wiosenno-letniej pielęgnacji.

Jakie kosmetyki z kwasami możesz stosować wiosną i latem?

Wiosną i latem sięgaj po działające łagodnie kwasy, niewykazujące światłouczulających właściwości. Najlepsze będą:

  • kwas migdałowy,
  • kwas azelainowy,
  • kwas fitowy,
  • kwas ferulowy,
  • kwas L-askorbinowy,
  • kwas jabłkowy.

Jeśli chcesz łagodnie, ale skutecznie złuszczyć naskórek w ciepłe dni, możesz też stosować kosmetyki z enzymami z owoców, które w subtelny sposób usuwają zrogowaciały naskórek, jednocześnie zwykle nie powodując podrażnień. Alternatywą są oczywiście produkty z organicznymi estrami pełniącymi funkcję scrubu. Gdzie ich szukać? Sięgnij na przykład po dermokosmetyki Dermocity, w ofercie marki Dermaquest.

O czym należy pamiętać, stosując pielęgnację z kwasami w ciepłe dni?

Jeśli chcesz wyeliminować krostki, zmniejszyć widoczność porów, uregulować wydzielanie sebum czy zlikwidować przebarwienia, stosuj wspomniane przez nas wyżej kwasy. Zrezygnuj natomiast z silnie działających peelingów chemicznych o wysokim stężeniu kwasów i unikaj takich składników jak kwas pirogronowy, trójchlorooctowy, salicylowy, glikolowy oraz mlekowy.

Obligatoryjnie stosuj też ochronę przeciwsłoneczną. Najlepsze będą kremy z filtrem SPF 50+, których formuła i składniki dostosowane są do typu Twojej cery (na przykład kremy z filtrami mineralnymi dla skóry wrażliwej czy z filtrami chemicznymi dla skóry mieszanej bądź tłustej).

Jak widzisz, nie wszystkich przekonań dotyczących pielęgnacji skóry należy bezwzględnie przestrzegać. Chcąc zatroszczyć się o swoją cerę skutecznie i bezpiecznie, warto zweryfikować swoją wiedzę i sprawdzić najnowsze zalecenia kosmetologów i dermatologów. Eksperci są zdania, że zupełnie nic Ci nie grozi, jeśli wybierzesz polecane przez nas dermokosmetyki z kwasami z Dermocity, a do tego przestrzegać będziesz kompleksowej ochrony przeciwsłonecznej.

Dermaquest

Przegląd Kosmetyczny 347 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*