Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

wakacje

Lato rozgościło się na dobre, a wraz z nim przyszedł czas beztroskich, wakacyjnych wyjazdów. Wakacyjna pora roku to także ostre słońce i porywisty wiatr, charakterystyczny zarówno dla nadmorskich, jak i górskich regionów. Aby urlop był udany powinniśmy wcześniej zadbać o komfort i bezpieczeństwo największego narządu w naszym ciele – skóry. Jak skompletować wakacyjną kosmetyczkę, aby nasza skóra czuła się na urlopie równie wspaniale jak my?

Spragnieni słońca

Po miesiącach chłodu z ulgą i radością witamy słoneczną pogodę. Warto jednak pamiętać, że słońce, a konkretnie promienie UV jakie emituje, mogą być szkodliwe dla naszej  niezabezpieczonej skóry. Dobrze więc wcześniej zaplanować, w jaki sposób uchronimy się przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

Trzeba pamiętać, że słońce dociera do nas nie tylko podczas opalania na wakacjach, ale także w mieście, podczas drogi do pracy czy na spacerze, dlatego niezależnie od okoliczności, nie wolno zapominać o ochronie skóry przed jego działaniem.

– mówi Olga Kamińska, kosmetolog, Training Manager Biologique Recherche.

By zachować młody wygląd

Skóra po kąpieli słonecznej ma tendencje do przesuszenia i późniejszego uczucia ściągnięcia, dlatego zarówno podczas, jak i po opalaniu należy zadbać o jej nawilżenie za pomocą kremu. Zmorą osób, które kochają kąpiele słoneczne są również przebarwienia. Uniknąć tych przykrych konsekwencji opalania można tylko dzięki zoptymalizowanej pielęgnacji. To ważne, ponieważ sucha i przebarwiona skóra każdemu z nas dodaje lat.

Biologique Recherche Creme Protection U.V.Rozwiązanie – jeden kosmetyk o szerokim działaniu

Wakacyjne bagaże mają to do siebie, że miejsca w nich zawsze jest za mało. Jak więc zabrać ze sobą cały arsenał kosmetyków, który pozwoli zabezpieczyć naszą skórę na urlopie? To proste!  Weź do wakacyjnej kosmetyczki, tylko jeden, ale za to działający holistycznie specyfik!

Rozwiązaniem idealnym na urlop jest krem do opalania CREME PROTECTION U.V. od marki Biologique Recherche. Posiada on filtr SPF 25, który gwarantuje balans między ochroną a opalaniem.

Krem CREME PROTECTION U.V. to prawdziwy kosmetyk do zadań specjalnych, bo poza ochroną przed pełnym spektrum promieni słonecznych, gwarantuje także działanie nawilżające i przeciwstarzeniowe. Z kolei dzięki zwartemu w nim wyciągowi z okrzemek zminimalizujemy ryzyko powstawania przebarwień. To pozycja obowiązkowa w letniej kosmetyczce.

– mówi Olga Kamińska.

Piękna opalenizna może być naszą ozdobą wiele miesięcy po lecie, ale tylko pod warunkiem, że zostanie pozyskana w bezpieczny i odpowiedzialny sposób. Nie możemy zapominać o pielęgnacji skóry nawet podczas wakacji, ale można ją sobie nieco ułatwić i sięgnąć po kosmetyki o szerokim działaniu.

 

***

Olga Kamińska – training manager Biologique Recherche. Kosmetolog, zawodowo związana z branżą beauty od 7 lat. Świat Biologique Recherche nie ma przed nią tajemnic. Prowadzi szkolenia z zakresu produktów, jak również zabiegów i masaży autorskich marki. Kosmetologia jest jej największą pasją. Jak sama zaznacza: „Pielęgnacja skóry to dla mnie coś więcej niż aplikacja produktu. To wielokierunkowe, holistyczne i spersonalizowane działanie oparte na produktach o najwyższej skuteczności działania.”

Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów haute couture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Naturalne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego oraz unikatowe formuły z zastosowaniem najwyższych stężeń składników aktywnych to sekret marki. Jej skuteczność doceniły kobiety na całym świecie, w tym światowe gwiazdy, takie jak Sharon Stone, Linda Evangelista czy Mary-Kate i Ashley Olsen.

Przegląd Kosmetyczny 409 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*