6 pytań do marki Alkmie z okazji 6. urodzin

Alkmie maski

Alkmie to polska marka, która od początku swojej działalności łączy dwa światy – innowację z naturalnymi składnikami. W efekcie powstają niezwykle skuteczne i przyjemne w użytkowaniu kosmetyki, które rozkochują w sobie konsumentów już od 6 lat. W wakacje marka obchodzi swoje urodziny, a w tym roku powodów do świętowania jest wiele, ponieważ na konto sukcesów marki wpłynęło wiele znaczących osiągnięć – rozbudowanie portfolio, poszerzenie sieci dystrybucji online’owej, jak i stacjonarnej oraz kolejne nagrody w prestiżowych plebiscytach beauty. Zapał do poszukiwania nowych rozwiązań i ciągłego udoskonalania nie gaśnie, a brand sukcesywnie rozwija się, wprowadzając jakościowe, naturalne produkty, odpowiadające na różne potrzeby skórne i wpisujące się w bieżące trendy lub nawet wyprzedzające je. Aby lepiej poznać markę, poniżej przedstawiamy 6 pytań i 6 odpowiedzi odnoszących się historii, filozofii czy też sukcesów Alkmie.

1. Jak wyglądały początki marki?

Wszystko zaczęło się w 2017 roku w Bolonii, gdzie miała miejsce premiera Alkmie na targach Cosmoprof. Już wtedy produkty marki wyróżniały się pod kątem innowacyjności i zaawansowania receptur, które opracowywano tak, by były jak najbardziej skuteczne. Alkmie od początku łączyło naturalność z innowacyjnością, co 6 lat temu nie było łatwe – wymagało chociażby sprowadzania składników zza granicy. Zespół marki był jednak zdeterminowany i wierny swoim przekonaniom, które wyznaje do dziś i które świetnie odzwierciedla claim „innowacje z natury” – skuteczne połączenie naturalnych surowców z zaawansowaną technologią.

2. Do czego nawiązuje nazwa Alkmie?

Inspiracją do stworzenia marki były Karkonosze – zarówno tradycje tamtejszych laborantów, regionalne, dawne receptury na bazie ziół i naturalnych składników oraz samo bogactwo przyrodnicze i kulturowe tego obszaru. Sama nazwa Alkmie (czyt. Alkmi) pochodzi od alchemii, czyli połączenia natury z nauką. Taka myśl, w nowoczesnym już wydaniu, przyświeca marce do dziś. Nieprzypadkowa jest też ważka, znajdująca się w logo brandu – jest ona symbolem przemiany, delikatności, ale też aktywności i odwagi.

3. Które kosmetyki zostały wprowadzone jako pierwsze?

Na pierwszych targach w Bolonii Alkmie zaprezentowało 4 linie: Anti age, Nature’s treasure, Snow white i Microbiome. Nie były one tak rozbudowane, jak obecnie – liczyły po 3-4 kosmetyki, jednak właśnie te serie powstały jako pierwsze, będąc odpowiedzią na najbardziej powszechne w pielęgnacji cery wyzwania takie, jak oznaki starzenia, zmęczenia, przebarwienia, podrażnienia czy suchość skóry. W skład linii Snow white już wtedy wchodziło bestsellerowe serum Wake up shot!, z potrójną witaminą C, które aż do dzisiaj cieszy się uwielbieniem wielu konsumentek.

4. Kiedy Alkmie zwróciło uwagę na mikrobiom skóry?

Chociaż dzisiaj mikrobiom skóry to jeden z wiodących globalnie trendów, Alkmie już 6 lat temu, zanim stało się to popularne w branży kosmetycznej, zwróciło uwagę na mikrobiom skóry, tworząc dedykowaną linię kosmetyków – Microbiome. Był to efekt inspiracji i wiedzy zaczerpniętej z międzynarodowych targów surowcowych w 2016 roku, gdzie zaprezentowane zostały pierwsze badania dotyczące mikrobioty skóry. Już rok później produkty Alkmie z linii Microbiome były pokazywane przez dostawców surowców jako przykład efektywnego zastosowania składników w gotowym kosmetyku, mającym troszczyć się o mikrobiotę skóry. Była to zupełna innowacja ze względu na formuły, nieznane dotąd w branży kosmetycznej. Wdrożenie się w temat i opracowanie własnej serii kosmetyków w tym obszarze wymagało lektury wielu artykułów oraz szkoleń, które pozwoliły w pełni zrozumieć, czym jest i jak funkcjonuje mikrobiota skóry. Dział R&D Alkmie na czele z Justyną Żukowską-Bodnar wykonał przy tym ogromną pracę. Dzisiaj brand kontynuuje swoją „misję”, poszerzając linię – w tym roku dodano do niej piankę do higieny intymnej.

5. Gdzie rodzą się pomysły i powstają kosmetyki?

Alkmie może pochwalić się własnym działem R&D, który tworzą specjaliści w dziedzinach kosmetologii, chemii i technologii. Zespół regularnie bierze udział w światowych konferencjach i warsztatach, aby nieustannie zdobywać nowe inspiracje i pozyskiwać certyfikowane, ekologiczne surowce prosto z najlepszych źródeł. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych nagrodach i wyróżnieniach przyznawanych samej marce, jak i poszczególnym kosmetykom. To najlepszy dowód zaangażowania i pasji, którą zespół Alkmie dzieli się ze swoimi konsumentami. Oprócz tego brand posiada własne laboratorium, co ułatwia tworzenie formulacji i staranny dobór składników.

6. Ile nagród zdobyło Alkmie?

Od początku istnienia produkty marki zdobyły 14 nagród w prestiżowych plebiscytach kosmetycznych. Wyróżniono między innymi serum z witaminą C Wake up shot!, piankę do mycia twarzy Foa-m my god czy maskę na noc Dream of beauty. Liczba zdobytych nagród wraz z gronem miłośniczek polskiej marki, najlepiej świadczą o skuteczności oraz jakości produktów Alkmie.

Alkmie

Przegląd Kosmetyczny 404 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*