Sprawdzony sposób na stale gładką skórę

Gładka skóra na stałe

Konieczność regularnej depilacji to zmora wielu kobiet. Problem nasila się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy stroje kąpielowe i krótkie sukienki lądują na spodzie szafy, a razem z nimi spada mobilizacja, by troszczyć się o gładką skórę każdego dnia.

­­

Problem jest szczególnie uciążliwy, gdy mamy do czynienia z hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem ciała. Szacuje się, że problem ten dotyka 8-10 procent kobiet. Jego główną przyczyną są zaburzenia hormonalne. Pojawianie się włosów w miejscach typowych dla mężczyzn dla wielu kobiet może stać się powodem niepotrzebnych kompleksów i niezadowolenia z własnego wyglądu. Warto więc skorzystać ze skutecznych metod, który pomogą przywrócić gładką skórę i pozbyć się problemu raz na zawsze.

Jak z tym walczyć?

Sposobów na walkę z niechcianymi włoskami jest wiele – począwszy od używania golarek czy depilatorów, przez stosowanie wosku, specjalnych kremów i żeli do depilacji, po wyrywania niechcianych włosów z brody czy znad górnej wargi za pomocą pęsety. Metody te są jednak uciążliwe i rozwiązują problem jedynie na chwilę – do czasu pojawienia się nowego owłosienia. O wiele lepsze efekty przynosi zabieg depilacji laserowej, w trakcie którego włosy są trwale usuwane za pomocą wiązki promieniowania, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa i niszczy cebulkę, odpowiedzialną za jego odżywianie.

Przed rozpoczęciem zabiegu analizuje się typ skóry, a także grubość, gęstość i kolor włosów. Jak wspomniano laser reaguje na melaninę, czyli pigment występujący we włosach, dlatego najskuteczniejsza jest redukcja ciemnego owłosienia. Problem niechcianego owłosienia rozwiązuje medyczny laser diodowy PALOMAR VECTUS™, umożliwiający wykonywanie depilacji na fototypach skóry od I do IV oraz epilację nawet bardzo delikatnych włosów, w jasnych odcieniach brązów. Zabiegi wykonywane są przy użyciu urządzenia chłodzącego,  co podnosi komfort zabiegu, a dolegliwości bólowe zostają zredukowane do minimum.

Urządzenie jest wyposażone w inteligentny czytnik poziomu melaniny, który indywidualnie dobiera parametry do barwy skóry pacjenta. Dzięki temu istnieje możliwość zwiększenia jego mocy, a w efekcie skuteczności zabiegu, bez ryzyka poparzenia.

– tłumaczy lek. med. Agnieszka Drożniak, dermatolog z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Mnogość zastosowań

PALOMAR VECTUS™ to nie tylko sposób na trwałe i bezinwazyjne pozbycie się problemu odrastających włosów. Ma również szerokie zastosowanie w redukcji przebarwień skóry, szczególnie nasilających się jesienią, gdy powakacyjna opalenizna zaczyna znikać. Wystarczy jednorazowy zabieg, po którym skóra przybiera ciemniejszą barwę, a po 2-3 tygodniach złuszcza się razem z naskórkiem, ostatecznie usuwając niechciane przebarwienia.

VESUNA

Przegląd Kosmetyczny 404 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*