Kwas GABA i heksapeptyd w domowej pielęgnacji od marki mesoBoost

mesoBoost - Serum

Pierwsze miesiące w roku to czas, kiedy myślimy o odmłodzeniu „tu i teraz” – z „efektem wow”. Podczas „wielkich wyjść” chcemy olśniewać piękną cerą, na której nie widać śladów upływu czasu. Rynek kosmetyki profesjonalnej od dawna docenia zabiegi bankietowe i składniki aktywne, które sprzyjają ekspresowemu odmłodzeniu. Kosmetolodzy podpowiadają, że dwa z nich – kwas GABA i heksapeptyd, doskonale sprawdzają się również w domowej pielęgnacji, będąc alternatywą dla toksyny botulinowej.

„Wielkie wyjścia” to momenty, kiedy chcemy lśnić jak najpiękniejszy klejnot – pragniemy zachwycać elegancją, sex-apealem i młodością. Tu i teraz! Rynek beauty od dawna docenia rozwiązania anti-agingowe „do zadań specjalnych”, czyli składniki aktywne, które w widoczny sposób działają, odmładzając naszą skórę na krótko przed wymarzonym wydarzeniem. Hasło-klucz to szybki i zauważalny efekt.

Jednym z bardziej znanych składników, które wychodzą naprzeciw potrzebie natychmiastowego odmłodzenia jest toksyna botulinowa (botox), dzięki której możliwe jest szybkie i widoczne spłycenie zmarszczek mimicznych.

Kosmetolodzy zwracają uwagę na inny, ekstremalnie skuteczny duet o podobnym działaniu – kwas GABA i heksapeptyd. Okazuje się, że te składniki aktywne, które od lat z powodzeniem stosowane są w kosmetyce zabiegowej, ostatnio pojawiły się w pielęgnacji domowej… i tu również znalazły się na podium.

Czym jest kwas GABA?

Jego pełna nazwa brzmi kwas gamma-aminomasłowy. To neurotransmiter, który działa podobnie do toksyny botulinowej.

Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. W linii LIFT SHOT mesoBoost® kwas GABA połączony został z heksapeptydem – substancją białkową, której struktura i właściwości są analogiczne do toksyny botulinowej. Oba składniki aktywne wykazują skuteczne działanie spłycające zmarszczki mimiczne, jednak każdy z nich działa w inny chemicznie sposób. Z uwagi na to, mamy do czynienia z multiplikacją efektywności.

– mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, Ekspert marki mesoBoost®.

Domowa pielęgnacja przeciw zmarszczkom mimicznym

W gabinetach kosmetycznych połączenie kwasu GABA i heksapeptydu stanowi jedną z najbardziej docenianych baz tzw. zabiegów bankietowych, czyli takich, które wykonywane są przed „wielkim wyjściem” dla osiągnięcia doskonałego, widocznego efektu.

Kosmetolodzy wskazują, że ten duet – przy zachowaniu perfekcyjnie dobranych proporcji składników, może nie tylko być stosowany jako domowy synonim zabiegu bankietowego – „z efektem wow”… ale także może stać się bazą codziennej, anti-agingowej rutyny pielęgnacyjnej.

Składniki aktywne o zdecydowanym, szybkim działaniu z powodzeniem stosowane są w gabinetowych zabiegach bankietowych dla osiągnięcia „efektu wow”. Marka mesoBoost® przenosi tę efektywność, sprawdzoną na gruncie zabiegowym, na obszar domowej, profesjonalnej pielęgnacji.

Praktyka pokazuje, że w domowym SPA również możemy nie tylko sięgnąć po efekt bankietowy, ale także wykorzystać zalety kwasu gamma-aminomasłowego i heksapeptydu do długotrwałego stosowania w anti-agingu. Warto włączyć ten tandem do codziennego rytuału pielęgnacyjnego dla skóry dojrzałej lub wymagającej ujędrnienia.

– dodaje Agnieszka Kowalska.

Karnawał to synonim „wielkiego wyjścia”, kiedy chcemy wyglądać jak klejnot w koronie. Początek roku zdecydowanie stoi na podium jeśli chodzi o liczbę okazji do tego, by zachwycać młodym, pięknym wyglądem… czyli żeby olśniewać! To także czas, który skłania do dobrych, urodowych postanowień, także tych w obszarze anti-agingu. Warto włączyć inspiracje kosmetyką profesjonalną do codziennej domowej pielęgnacji i… zalśnić!

mesoBoost - Serum LIft Shot mesoBoost® LIFT SHOT SERUM
Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Serum do twarzy LIFT SHOT od mesoBoost to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

  • HEKSAPEPTYD – białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.
  • KWAS GABA – aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.
  • Pojemność: 30 ml
  • Cena: ok. 50 zł

mesoBoost - Maska Lift ShotmesoBoost® LIFT SHOT MASKA
Neurotransmiter GABA i heksapeptyd

Bankietowa maska LIFT SHOT od mesoBoost to świetne rozwiązanie zarówno przed wielkim wyjściem, jak i na co dzień w ramach działań anti-aging. Kwas gamma-aminomałsowy (GABA) odpowiada za blokowanie sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych. W efekcie prowadzi to do redukcji zmarszczek mimicznych. Kluczowe składniki zawarte w preparacie działają napinająco, wygładzająco i świetnie przygotowują skórę na, tzw. wielkie wyjście.

  • KWAS GABA – aminokwas, neurotransmiter o działaniu podobnym do toksyny botulinowej minimalizujący zmarszczki mimiczne.
  • HEKSAPEPTYD – białko o właściwościach toksyny botulinowej powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych.
  • Pojemność: 30 ml
  • Cena: ok. 40 zł

Empire Pharma

Przegląd Kosmetyczny 404 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*