Kringle Candle – rozmowa z firmą Lasecki, dystrybutorem marki w Polsce

Świece Kringle Candle
fot. kringlefundraising.com

Dziś na pytania naszej redakcji odpowiada Maciej Bukowiec, Dyrektor sprzedaży w firmie Lasecki Sp. z o.o., która jest dystrybutorem świec marki Kringle Candle na terenie Polski. Rozmowę przeprowadził Mirosław Szul, Redaktor Naczelny Przeglądu Kosmetycznego.

Czy może Pan przedstawić naszym czytelnikom markę Kringle Candle?

Maciej Bukowiec: Kringle Candle to amerykańska firma, która zajmuje się zapachami. Tworzy wysokiej jakości białe, intensywnie pachnące, luksusowe świece. Marka współpracuję z czołowymi perfumeriami, aby stworzyć piękne realistyczne zapachy. Świece Kringle Candle łączą wszystko co najlepsze z 40 letniej tradycji i innowacyjności. Marka Kringle Candle ma wiele wspólnego z Yankee Candle. Senior rodziny Mike Kittredge w 1969 roku tworzy Yankee i odnosi ogromny sukces w branży home decor, następnie sprzedaje firmę, by wraz z synem Mickiem stworzyć rodzinny biznes – Kringle Candle. Teraz Mick, korzystając z ogromnego doświadczenia ojca tworzy jedne z najbardziej luksusowych świec na światowym rynku.

Jakie produkty znajdziemy w ofercie Kringle Candle?

W ofercie firmy znajdą Państwo zapachy do domu. Popularną formą są klasyczne świece zapachowe w szkle, woski oraz daylighty. Posiadamy też zapach do samochodu w postaci kartoników zapachowych. Najważniejszym i kosztownym składnikiem świec są olejki zapachowe, mieszanka naturalnie pozyskiwanych substancji. Do produkcji wybierane zostają wyselekcjonowane składniki, które wiernie odzwierciedlają zapach. Nasze świece posiadają gładki, dostojny szklany słój, który jest uniwersalny i współgra z każdym pomieszczeniem.

Marka Kringle Candle jest w Polsce stosunkowo mało znana. Jak prezentuje się konkurencja w tej branży?

Marka Kringle Candle jest obecna na polskim rynku już od ponad trzech lat. Jak wspomnieliśmy, sukces Kringle Candle to bazowanie na ogromnym doświadczeniu, które pozwoliło stworzyć produkty wysokiej klasy i jakości premium. Świece posiadają cechy, które wyróżniają je od innych konkurencyjnych produktów w tej branży. Wszystkie produkty posiadają biały wysokiej klasy wosk, bez sztucznych barwników oraz wyselekcjonowane olejki zapachowe. Nasze etykiety graficzne są luksusowe i piękne, Staranie stworzone ilustrację dodają wartości i pomagają klientom zatopić się w zapachu. Biała świeca Kringe Candle pasuje do każdego wnętrza i daje jaśniejsze światło, a obecność dwóch knotów sprawia, że świeca wypala się równomiernie i szybko wypełnia pomieszczenie pięknym zapachem.

Które zapachy z Państwa oferty cieszą się największym uznaniem wśród polskich konsumentów?

Gama zapachów w kolekcji jest bardzo różnorodna. Już teraz w ofercie występuje ok 90 zapachów, dlatego każdy z klientów znajdzie coś dla siebie. Królują nuty kwiatowe, owocowe, perfumowane męskie, świeże, drzewne oraz te okazjonalne m.in. na święta Bożego Narodzenia. Pośród zapachów znajdziemy również nietypowe połączenia takie jak:  dynia i szałwia, wanilia i lawenda czy jabłko i bazylia. Teraz w czasie jesiennej słoty klienci wybierają zapachy aromatyczne, otulające np. Gorąca czekolada, Jabłko z cynamonem, Jagodowa muffinka czy Dynia z koniakiem. Oczywiście wiele zapachów sprzedaje się przez cały rok niezależnie od pory roku m.in. Ciepła bawełna – zapach świeżego, czystego prania lub Grey – zapach eleganckiego mężczyzny.

Jak wygląda strategia marketingowa marki – które kanały promocji są dla firmy najważniejsze?

W promowaniu marki pomagają popularne social media: Facebook i Instagram.  Efektywną formą promocji jest również obecność na najważniejszych targach branży home decor. Popularyzowanie produktów formą brand blogging.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Mirosław Szul / PrzeglądKosmetyczny.pl

Przegląd Kosmetyczny 347 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*