Clarena – branża kosmetyczna wspiera szpitale w walce z koronawirusem

Clarena - 2 tura wsparcia szpitali

Ostatnie dni, nadchodzące tygodnie i walka z korona wirusem to czas trudny dla wielu firm. To trudna sytuacja również dla branży kosmetycznej, ale obecnie nie zyski firm są najważniejsze. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Dlatego już 16 marca Clarena postanowiła przekazać swoje zapasy: 5000 maseczek higienicznych i 100 000 rękawiczek jednorazowych na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, do którego kierowani są pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. Personel szpitala ucieszył się z tej wiadomości, bo ich zapasy środków ochrony osobistej szybko się kończyły. Przekazanie towaru (a były to 3 kursy dużym samochodem, wypakowanym po sam sufit!) i reakcja pracowników pokazały nam, jak wielkie są potrzeby.

W odpowiedzi na prośby klientów, firma Clarena rozpoczęła produkcję mydła antybakteryjnego i sprayu dezynfekującego, które również postanowiła przekazywać szpitalom. Półtora tygodnia po tym, gdy dostarczyła towar do pierwszej placówki medycznej, zapełniła kolejne 50 pudeł i wysłała wsparcie medykom. Tym razem 100 000 rękawiczek oraz 500 opakowań mydła antybakteryjnego Pirocto Soap. Nic nie jest w stanie oddać łamiącego się ze wzruszenia głosu rzeczników, pracowników administracji i zaopatrzenia, którzy deklarowali, że każde wsparcie jest na wagę złota. Tym razem produkty Clarena powędrowały do 5 szpitali:Clarena - Wsparcie dla szpitali grafika

  • Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu
  • Górnośląskiego Centrum Zdrowia w Katowicach
  • Szpitala Powiatowego w Oławie
  • 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu
  • Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu

Czy to nasze ostatnie słowo? Zdecydowanie nie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by przekazać kolejne partie wsparcia potrzebującym szpitalom. Spływa do nas wiele próśb i mamy nadzieję, że uda nam się odpowiedzieć na wszystkie. Jednocześnie rozpoczynamy program wsparcia naszych klientek z salonów kosmetycznych. Chcemy bezpłatnie dzielić się z nimi wiedzą ekspercką, zapewnić im wsparcie i doradztwo naszego działu marketingu, a także wdrożyć telefoniczne konsultacje z naszym doradcą. Wszystko po to, by małe salony kosmetyczne przetrwały ten trudny czas i mogły ponownie dbać o piękno kobiet w całej Polsce.

Nasza działania to podziękowanie za to, co każdego dnia robią dla nas pielęgniarki, lekarze, ratownicy i cały personel medyczny szpitali. Epidemia jest testem na społeczną odpowiedzialność, do którego jako firma przystępujemy z dużym zaangażowaniem i chęcią pomocy tak, jak tylko będzie to możliwe.

– informuje biuro prasowe firmy Clarena.

Clarena

Przegląd Kosmetyczny 409 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*