3 sprawdzone sposoby na zadbane dłonie

Mary Kay Satin Hands

O nasze dłonie powinniśmy dbać niezależnie od pory roku – nie tylko zimą, kiedy są narażone na gorsze warunki atmosferyczne. Ręce pokrywa cienka i wrażliwa skóra, w której znajduje się niewiele chroniących ją gruczołów łojowych. Dodatkowo, codziennie osłabiają ją detergenty (podczas prania i zmywania), kurz (w czasie sprzątania), a nawet woda i mydło. Jak pielęgnować dłonie, by zawsze były piękne i zadbane?

Unikajmy kontaktu z chemią

Kluczową kwestią w pielęgnacji naszych dłoni jest ochrona przed bezpośrednim wpływem substancji chemicznych, służących do sprzątania mieszkania. Warto zwracać uwagę na środki czyszczące, nie tylko w trakcie generalnych porządków, ale też i każdego dnia, np. podczas zmywania naczyń. Nasze dłonie spędzają wówczas pod wodą nawet kilkanaście minut i nasiąkają od chemii zawartej w płynach do czyszczenia. Przez to stają się suche, a paznokcie robią się łamliwe. Dobrze jest zatem zaopatrzyć się w porządne rękawiczki oraz płyny do czyszczenia z możliwie najbardziej naturalnymi składnikami.

Wykonujmy regularny peeling

Podstawą w pielęgnacji naszej skóry jest peeling. Dzięki niemu usuwamy nadmiar naskórka, który nie jest naszemu organizmowi potrzebny, a tylko blokuje przenikanie składników odżywczych do skóry właściwej. Nawet najlepszy krem nie przyniesie efektów, jeśli nie ma szansy wniknąć w skórę. Peeling sprawia, że miejscowo poprawiamy krążenie, dzięki czemu nasze dłonie wyglądają zdrowo. Ma też korzystny wpływ na kolor naskórka na dłoniach, ponieważ częściowo niweluje przebarwienia.

Zadbajmy o odpowiednią pielęgnację

Wybierając krem do pielęgnacji naszych dłoni, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Najlepiej sprawdzi się produkt zawierający składniki, które w naturalny sposób, głęboko nawilżą ciało, np. masło shea, które regeneruje nawet najbardziej przesuszoną skórę. Ten składnik możemy znaleźć w bezzapachowym, odżywczym kremie do rąk Satin Hands® z Masłem Shea. Poza tym kluczowym składnikiem zawiera w swoim składzie również wyciąg z moreli, ekstrakt z krokosza barwierskiego i olej słonecznikowy, które są bogate w witaminę A, E i kwasy omega 3. Dzięki temu krem Satin Hands® doskonale nawilża dłonie, utrzymując przy tym odpowiednią barierę lipidową naskórka, chroniącą nasze dłonie przed działaniem czynników zewnętrznych. Aby jeszcze bardziej wzmocnić działanie kremu do rąk, na noc warto nałożyć jego grubszą warstwę oraz bawełniane rękawiczki. Rano z pewnością obudzimy się z tak delikatną skórą, jak po zabiegu w najlepszym SPA!

Mary Kay

Przegląd Kosmetyczny 272 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*