Naturalne świece sojowe – idealny pomysł na prezent świąteczny i każdą inną okazję

Naturalne świece sojowe Hello Candle

Zapachowe świece szturmem podbiły polski rynek – można je spotkać niemal w każdym domu. Jest to idealny pomysł na prezent świąteczny i na każdą inną okazję, zarówno dla kogoś jak i dla siebie. Przy wyborze świecy, warto zwrócić uwagę na jej skład. Najlepsze świece to te wykonane z wosków naturalnych, szczególnie wosku sojowego, które nie dość, że palą się 2 razy dłużej niż świece parafinowe, to w dodatku nie emitują toksyn, nie kopcą i są ekologiczne.

Dlaczego świeca parafinowa to zły wybór?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że parafina jest pochodną uzyskiwaną przy destylacji ropy naftowej. To właśnie sprawia, że w procesie spalania staje się substancją toksyczną i bardzo szkodzi zdrowiu.

Podczas palenia, świeca parafinowa emituje całą gamę szkodliwych i rakotwórczych substancji. Osoby, które regularnie palą tanie świece parafinowe, często skarżą się na bóle głowy i gardła, podrażnienie oczu, problemy z koncentracją i inne dolegliwości. Nadmierne wdychanie wydzielin palonej parafiny przyczynia się do ryzyka powstania nowotworów, problemów z układem nerwowym i oddechowym.

Oprócz negatywnych właściwości mających wpływ na nasze zdrowie, świece parafinowe często kopcą i palą się bardzo krótko w porównaniu do świec wykonanych z wosków naturalnych, takich jak wosk sojowy.

Świece sojowe – trend i ekologia

Wosk sojowy to najlepsza alternatywa dla parafiny. Przede wszystkim dlatego, że to naturalny i wegański produkt, a podczas jego palenia nie wytwarzają się toksyczne substancje, które uwalnia parafina. Wosk sojowy wytwarzany jest z nasion soi i nie zawiera sztucznych dodatków i parabenów.Świece sojowe Hello Candle Nie jest produkowany z soi modyfikowanej genetycznie, więc jest wolny od pestycydów, metali ciężkich i GMO.

Jedną z największych zalet wosku sojowego jest dwukrotnie dłuższy czas palenia względem świecy z wosku parafinowego. Wosk sojowy ma niską temperaturę topnienia, dlatego nie jest gorący. Nie można się nim poparzyć. Jest to naturalny produkt, w 100% biodegradowalny, dlatego bardzo łatwo jest go usunąć z każdej powierzchni (tkanina, drewno, szkło, kamień, itd.) za pomocą zwykłej wody z mydłem lub po przystawieniu ręcznika papierowego i podgrzaniu go żelazkiem (wosk sojowy zostanie wchłonięty przez papier).

Świece sojowe Hello Candle wytwarzane są ręcznie z najlepszej jakości wosku sojowego przy użyciu pięknie pachnących kompozycji zapachowych. Przy produkcji świec Hello Candle używane są tylko naturalne, drewniane knoty, które nadają świecy elegancji i przy paleniu wydają delikatny dźwięk skwierczenia, sprawiając wrażenie palącego się kominka, natomiast w najmniejszych świecach o poj. 40 ml używane są naturalne knoty bawełniane.

Kompozycje zapachowe uwalniane podczas wypalania wosku sojowego nie powodują bólu głowy, podrażnienia oczu czy problemów z koncentracją. Płomień świecy sojowej jest bezwonny, nie dymi i jest wolny od substancji chemicznych.

Hello Candle

Przegląd Kosmetyczny 347 Artykuły
Przegląd Kosmetyczny to polski serwis internetowy, którego tematyką przewodnią jest branża kosmetyczna. Znajdziesz u nas aktualności branżowe, informacje o nowych produktach kosmetycznych, a także o producentach i dystrybutorach kosmetyków i trendach panujących w branży kosmetycznej na rynku polskim i za granicą.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*